فرسودگی شغلی در پزشکان در انگلیس - NHS متوجه مشکلات حاد و خطر ترک کار پزشکان شده اما برخی کشورها هنوز نمی‌دانند در چه بحرانی هستند!

فرسودگی شغلی در پزشکان در انگلیس – NHS متوجه مشکلات حاد و خطر ترک کار پزشکان شده اما برخی کشورها هنوز نمی‌دانند در چه بحرانی هستند!

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل ازیگ پزشک

یک مطالعه جهانی نشان داده است که پزشکانی که از فرسودگی شغلی رنج می‌برند و با احتمال بیشتری در حوادثی که ایمنی بیماران به خطر می‌افتد، درگیر می‌شوند.

پزشکان فرسوده نیز به احتمال زیاد به ترک کار فکر می‌کنند، از انتخاب پزشکی به عنوان شغل خود پشیمان می‌شوند، از شغل خود ناراضی هستند و رتبه‌های رضایت پایینی از بیماران دریافت می‌کنند.

این یافته‌ها که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده، با توجه به شواهد گسترده مبنی بر اینکه بسیاری از افراد کار بیش از حد، استرس و خستگی را تجربه می‌کنند، انجام شده و نگرانی جدیدی را در مورد رفاه و فشار بر پزشکان در NHS ایجاد کرده است.

یک تیم مشترک از محققان انگلیسی و یونانی ۱۷۰ مطالعه مشاهده‌ای قبلی را در مورد ارتباط بین فرسودگی شغلی در میان پزشکان، مشارکت شغلی آنها و کیفیت مراقبت از بیمار تجزیه و تحلیل کردند. این مقالات بر اساس نظرات و تجربیات ۲۳۹۲۴۶ پزشک در کشورهایی از جمله ایالات متحده، بریتانیا و سایرین در آفریقا، آسیا و سایر نقاط جهان بود.

آنها دریافتند که پزشکان فرسوده دو برابر بیشتر از همتایان خود در حوادث  ایمنی بیمار درگیر شده اند، سطح پایینی از حرفه‌ای بودن را نشان می دهند و از نظر کیفیت مراقبتی که ارائه کرده‌اند توسط بیماران امتیاز ضعیفی دریافت می‌کنند.

پزشکان ۲۰ تا ۳۰ ساله و کسانی که در بخش A&E یا مراقبت‌های ویژه کار می‌کنند، به احتمال زیاد دچار فرسودگی شغلی می‌شوند. این به عنوان شامل خستگی عاطفی، مسخ شخصیت – جدایی “منفی و بی رحم” از شغلشان – و احساس کاهش موفقیت شخصی تعریف می‌شود.

فرسودگی شغلی یک مشکل بزرگ در میان پزشکان NHS است. آخرین نظرسنجی سالانه شورای پزشکی عمومی از پزشکان کارآموز بریتانیا، که در ماه ژوئیه و بر اساس پاسخ های ۶۷۰۰۰ پزشک منتشر شد، نشان داد که “خطر فرسودگی شغلی اکنون در بدترین حالت خود از زمان اولین بار در سال ۲۰۱۸ ردیابی شده است  که به دلیل حجم کاری سنگین است که با همه گیری کووید-۱۹ تشدید شده اند.

دو سوم از کارآموزان  گفتند که “همیشه” یا “اغلب” در پایان روز کاری خود احساس فرسودگی می‌کنند.

در ژانویه، اتحادیه دفاع پزشکی، که نماینده پزشکان متهم به تخلف است، یافته‌های نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می‌داد اقلیت بزرگی از پزشکان کم خواب هستند و ۲۶ درصد از آنها گفتند که خستگی توانایی آنها برای ارائه مراقبت ایمن را مختل کرده است.

دکتر مایکل فارکور، متخصص مشکلات خواب کودکان در مرکز خدمات بهداشت عمومی گای و سنت توماس در لندن، گفت که کمبود خواب باعث می‌شود پزشکان مرتکب اشتباهاتی مانند محاسبه اشتباه دوز دارو شوند. او افزود، همچنین ممکن است برای ارزیابی علائم بیمار و رسیدن به تشخیص بیشتر طول بکشد.

“پیامدهای غم انگیز فرسودگی شغلی ریشه در بحران نیروی کار دارد و اگر NHS نتواند کارکنان خود را استخدام یا حفظ کند، چرخه معیوب مراقبت ضعیف از بیمار تنها تسریع خواهد شد.”

دکتر راب هندری، مدیر پزشکی انجمن حفاظت پزشکی، یکی دیگر از سازمان‌های دفاع پزشکی، گفت: «وقتی پزشکان خسته و فرسوده می‌شوند، نه تنها به سلامت شخصی آنها آسیب می‌زند، بلکه مراقبت از بیمار را نیز به خطر می‌اندازد.

اگر اکنون اقدام نکنیم، متأسفانه بسیاری از پزشکان پرشور و متعهد دچار آسیب و سرخوردگی خواهند شد. دیگران ترجیح می‌دهند حرفه پزشکی را ترک کنند، که در نتیجه باعث از دست دادن تخصص بیماران و فشار بیشتر بر منابع طولانی می‌شود.»

وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی گفت که اقداماتی را برای بهبود ایمنی بیمار انجام داده است. از تمام نهادهای NHS در انگلستان خواسته شده است که اگر ایمنی آنها به خطر افتاده است به بیماران اطلاع دهند و عذرخواهی کنند، از افشاگران حمایت قانونی شود.

منبع: گاردین

<سایت یک پزشک / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =