چگونه کشورمان را به اصالت از دست رفته اش برگردانیم

ا- فقر تفکر

امروزه جوامع بشری شاهد تحولات تکنولوژی عظیمی است که روز به روز باعث اختلال در نظم جهان شده است . چه بسا این تحولات ،بزرگترین چالش مغز انسان را به نام «تفکر »به تحلیل می برد :

صبح شده است. نسیم ملایمی از لای پنجره ای که از شب قبل بازمانده است وارد اتاق می شود . مادر چشمهایش را نیمه باز می کند . صدای پرنده ها ، آن صبح را دلپذیرتر می کنند . مغز مادر ،فرمان شنیدن صدای پرندگان را به او نمی دهد . مادر دست به زیر بالش می برد تا گوشی موبایلش را پیدا کند . پرنده ها با دیدن او بیشتر سرو صدا می کنند . مادر گوشی اش را به گوشش می چسباند وکورمال کورمال به سمت آشپزخانه می رود . کتری آب را پر می کند و همچنان در گوشی اش به دنبال اخبار خوشایند می گردد.

در میان انواع لباسها و مد و مدل و رنگ مو خبری چشمایش را گرد می کند:

-واکسن کرونا انسانها را تبدیل به حیوان می کند.

چای را دم کرده نکرده به سراغ همسرش می رود:

-علی پاشو ببین چی شده . دیروز مادرت واکسن زده امروز اعلام کردند که….

علی به سرعت برق از جایش می پرد گوشی اش که نیمه شب به کنارش افتاده را برداشته و چک می کند . برای خواهرش، اقوام و دوستان خبر را می فرستد . آنها برای دیگران می فرستند و این سلسله مراتب تا ماهها جریان دارد تا اینکه وزارت بهداشت جهانی اعلام کند که به هر چه که می پرستید این خبر یک شایعه است ?هیچ با خود فکر کردید چرا این اخبار بی اساس اینگونه بین مردم پخش می شود ؟

همه می دانند که انسان اشرف مخلوقات و دارای قوه ی تفکر است . انسانها با این توانایی می توانند دنیای جهنمشان را به بهشت برین تبدیل کنند . آیا اگر روزی که حوا میوه ممنوعه را خورد کمی فکر می کرد بشریت را نجات نمی داد؟

فقر تفکر

اگر این انسانهای امروزی جای حوا بودند همین کار را نمی کردند ؟ حتی اگر به آنها اعلام می کردی که دوربینهایی مخفی در کنار میوه ی ممنوعه کار گذاشته اند ؟

درون همه ی ما انسانها گنجی نهفته است که مردم سرزمین ما آن را از دست داده اند.بیشترین ریخت و پاش مردم ما بخشش تکه های طلای تفکرشان به جهان است و این تکه ها را بی هدف در دنیای پیرامون خود پخش می کنند و به فقر دامن می زنند.

حال چه باید کرد ؟ چگونه باید این فقر را از بین برد و ثروتمند شد ؟ با کمی تأمل و تحقیق ، استفاده درست از اینترنت و بحث کردن علمی با یکدیگر می توانید سیستم مغزی را شارژ کنید .

اگر نام و منزلت کشوری در جهان در حال محو شدن است اگر کشوری نمی تواند از جهان سوم به جهان اول تبدیل شود به دلیل فقر تفکر آن جامعه است .

پس بیایید با هم و با کمک هم این کشور آرمانی را دوباره بسازیم . اگر به دنبال پیشرفت و اصل و نسب از دست رفته ی ایران و ایرانی هستید هر خبری را که می شنوید سریع عکس العمل نشان ندهید کمی فکر کنید بررسی کنید لایک نکیند نظر یا کامنت ندهید و به نفع سودجویان و خرافه پرستان قدم برندارید تا کم کم به دنیا خود را نشان دهیم

فقر تفکر

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =