فیلم مارینی مادر بلوز

فیلم مارینی مادر بلوز

به گفته عرصه هنر ، این فیلم به نوعی آخرین عرصه فعالیت هنری چادویک نورمن فقید هست . من تا قبل از این فیلم ، شناختی از “مارینی” نداشتم و همین باعث شد که آخر کار یک سرچ کوچیکی در اینترنت کنم و شناختی از این خواننده خاص و بی نظیر کسب کنم. “مارینی” از مشهورترین هنرمندان سیاه پوست بوده که به “مادر بلوز” – یک سبک موسیقی – شهرت داشته. به قول او : ” همه از بلوز خوششون میاد ولی نمیدونن چجوری به همچین جایی رسیده ” . حوادث این فیلم هم مربوط به اوج شهرت مارینی هست که براساس یک نمایشنامه در سال ۱۹۸۴ به نویسندگی آگوست ویلسون ساخته شده . چادویک نورمن هم در این فیلم عنصر اصلی فیلم در کنار شخصیت مارینی محسوب میشه. حتی فرایند فیلمبرداری فیلم هم ، در حین بیماری او بوده و در نهایت او بر اساس سرطان دار فانی را وداع میگوید. واقعا بازی بی نظیر و اسطوره ای داره این بشر. مخصوصا با دیالوگ های بی نظیرش و حرکات صورت و غلیان احساساتش که زیر پوستش موج میزنه. نورمن در نقش یک جوان موزیسین به اسم “لی وی”بازی میکنه که در گروه موسیقی مارینی عضو هست و ترومپوت مینوازه. جوانی که جاه طلب هست و رویای شهرت در سر داره و شور و حال زیادی داره.او با بازی بی نظیرش ، مخاطب را میخکوب خودش میکنه . علاوه بر این وایولا دیویس هم در نقش مارینی محشر بازی کرده ؛ نقش زنی خودکامه که با حرکاتش بیندده را مجذوب خودش میکنه و حرف ، حرف خودشه.

سمت چپ – مارینی اصلی

اوج سکانس های این فیلم ، دیالوگ هایی هست که بین بازیگرا وجود داره و واقعا شنیدنی هم هست. پس موقع دیدن این فیلم ، به دیالوگ ها خیلی توچه کنید ؛ چون صحنه های پایاین فیلم با این دیالوگ ها مرتبط میشوند. سکانس بینظیری که در این فیلم هست و خیلی دوسش داشتم ، سکانسی هست که چادویک نورمن داره درباره خدا صحبت میکنه و او را به چالش میکشونه.

گروه مارینی در فیلم

تمام صحنه ها و دیالوگ های فیلم حساب شده هستند که چینش مرتبی دارند و نباید ازشون غفلت کنید. برای مثال سکانس آخر فیلم که آهنگی که “لی وی” نوشته بود و مورد توچه آهنگساز استودیو موردتوجه قرار نگرفت ، توسط یک مرد سفیدپوست داره خونده میشه و این اشاره به داستان فروش روح خود به شیطان هست که در فیلم توسط یکی از اعضای گروه نقل میشد.

 

مجله اینترنتی توزلو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =