قابلیت پروکسی به واتس‌اپ اضافه شد

قابلیت پروکسی به واتس‌اپ اضافه شد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

«‏ویل کت‌کارت»، مدیر واتس‌اپ در متا اعلام کرد ویژگی پروکسی به پیام‌رسان واتس‌اپ اضافه شد. او به شکل مشخص به عدم دسترسی میلیون‌ها کاربر ایرانی به واتس‌اپ اشاره کرد.

 واتس‌اپ و اینستاگرام ٣٠ شهریور در ایران فیلتر شدند. در ١٨ مهر وزیر ارتباطات شرط رفع فیلتر این دو پلتفرم را تغییر رفتار آنها اعلام کرد. در ماه گذشته نیز مرکز ملی فضای مجازی با ارسال نامه‌ای رسمی به شرکت متا از مارک زاکربرگ خواست ظرف ١٠ روز نماینده‌ای در ایران معرفی کند. به نظر می‌رسد شرکت متا دست‌کم برای واتس‌اپ در ایران، مسیر دیگری انتخاب کرده است.

واتس‌اپ و قابلیت پروکسی

از سال ۲۰۱۶ تاکنون، ۷۴ کشور در سراسر جهان بیش از ۹۰۰ بار اینترنت را برای ده‌ها میلیون نفر قطع کرده‌اند. روسیه پس از حمله به اوکراین، به سرعت محدودیت‌های اینترنتی را افزایش داد. در چنین شرایطی معمولاً کاربران نمی‌توانند به تمامی سایت‌ها و اپ‌ها دسترسی کامل داشته باشند و مجبور می‌شوند از روش‌های دیگری محدودیت‌ها را دور بزنند. با وجودی که هیچ راه ساده‌ای برای برطرف کردن کامل محدودیت‌های اینترنتی به صورت کامل وجود ندارد، اما راه‌های متعددی وجود دارد که می‌تواند نیاز کاربران را در چنین شرایطی مرتفع سازد.

ابزارهایی که برای دور زدن این محدودیت‌های اینترنتی و فیلترینگ به کار برده می‌شود، در حال افزایش هستند. پیام‌رسان واتس‌اپ با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال در ماه نیز روی روش‌هایی برای دور زدن محدودیت‌ها کار می‌کند. در برخی کشورها، واتس‌اپ نقش مهمی در برقراری ارتباطات بازی می‌کند. به همین دلیل متا امکان اتصال پروکسی را به این پیام رسان اضافه کرده تا مشکل این کاربران برطرف شود.

متا تضمین می‌کند که با فعال کردن پروکسی در این پیام رسان، هیچ کس نمی‌تواند به پیام‌های کاربران دسترسی داشته باشد و تأیید کرده قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی را مورد توجه قرار می‌دهد.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =