قطعی شدن افزایش قیمت موبایل در سال 1402 با حقوق ورودی گوشی در سال آینده!

قطعی شدن افزایش قیمت موبایل در سال ۱۴۰۲ با حقوق ورودی گوشی در سال آینده!

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

حقوق ورودی گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار در سال ۱۴۰۲ اعلام شده و به نظر، باید به قطعی شدن افزایش قیمت موبایل در سال ۱۴۰۲ اذعان کرد.

طبق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، حقوق ورودی گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار در سال ۱۴۰۲ در رویه تجاری واردات گوشی‏‌های تلفن همراه خارجی برابر ۱۵ درصد مشخص شده است؛ در همین راستا واردات گوشی در سایر رویه‏‌ها نیز به مأخذ دو برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.

بیشتر بخوانید: کاهش ۵۰ درصدی واردات گوشی به کشور ؛ اشتباه محاسباتی گمرک!

قطعی شدن افزایش قیمت موبایل در سال ۱۴۰۲

لازم به ذکر است که واردات این کالاها از طریق مناطق آزاد تجاری و صنعتی هم تحت شمول این حکم قرار خواهد گرفت. کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال دولت نیز وظیفه تقسیم کار نهادی مسئولیت‌ها و راهبری تحقق اهداف این موضوع را بر عهده خواهد گرفت.

وزارت امور اقتصادی و دارایی (گمرک ایران) وظیفه دارد منابع حاصل از اجرای این حکم را به ردیف درآمدی ۱۱۰۴۱۰ واریز کند تا این درآمد در جهت حمایت از توسعه زیرساخت‏‌های صنعت میکروالکترونیک مصرف شود.

گفتنی است لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور بعد از حدود یک ماه تاخیر روز چهارشنبه از سوی رئیس‏‌جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. مطابق با ماده واحده لایحه بودجه سال آینده کل منابع و مصارف بودجه کشور به بیش از ۵ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان خواهد ‏‌رسید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره قطعی شدن افزایش قیمت موبایل در سال ۱۴۰۲ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =