قیمت خرید برنج طارم هاشمی شیرودی

در بین برنجهایی که در کشورمان تولید می شود برنجهای شمال کشور خوش عطر ترند مانند برنج شیرودی که درجه یک آن از نظر عطر و طعم بینظیر است و با وجود کیفیت بسیار بالا دارای قیمت مناسبی نیز هست.

برنج شیرودی درجه یک شمال را رستوران داران برای غذاهای لوکس خود و خانواده ها برای مجالس خود تهیه کرده و از عطر و طعم بینظیر آن لذت می برند  و با آن میز غذا و سفره های خود را مزین می کنند و کیفیت غذای خود را بالا می برند.

این برنج که به تفصیل در سایت آراد برندینگ در مورد آن صحبت شده است در بسیاری از استانهای کشور کشت می شود ولی برنج شیرودی شمال عطر خاص خود را دارد به دلیل آب و هوای شمال که مناسب کشت برنج است برنج شیرودی که در کشتزارهای شمال کشت می شود دارای کیفیت بالایی است.

اگر بخواهیم برنجها را از نظر کیفیت درجه بندی کرده و قیمت گذاری کنیم برنج شیرودی قیمتی بسیار بالا خواهد داشت ولی تولید کنندگان و عرضه کنندگان قیمتی مقرون به صرفه را برای این محصول در نظر گرفته اند تا امکان خرید این برنج برای همه افراد جامعه میسر باشد.

این برنج که جزء برنجهای بسیار با کیفیت است خریداران بسیاری را به خود اختصاص داده است مخصوصا اگر محصولی از کشتزارهای شمال باشد چون مردم برنج باکیفیت را با نام شمال ایران می شناسند و اگر قصد خرید بهترین و با کیفیت ترین برنج را داشته باشند حتما مد نظر دارند که محصولی از کشتزارهای شمال کشور باشد.

قیمت برنج طارم هاشمی

انواع برنج بر اساس کیفیت، شرایط تولید، میزان تولید در واحد هکتار، مرغوبیت و میزان عطر و طعم و سایر شرایط قیمت گذاری می شوند و قیمت برنج طارم هاشمی عطری نیز از این قاعده مستثنی نیست و با توجه به اینکه این برنج بالاترین عطر و طعم را دارد و نیز شرایط تولید سخت تری نسبت به سایر ارقام پرمحصول دارد و نیز میزان تولید آن در واحد سطح کمتر است، باعث شده تا قیمت بالاتری نیز نسبت به بقیه انواع برنج داشته باشد.

برنجی که در دستگاه های بوجاری الک می شود بخشی از آن درجه یک محسوب می‌شود و بخشهای دیگر که از دستگاه های الک و بوجاری جدا می‌ شود، در دسته سرلاشه و نیم دانه قرار می‌ گیرد که درصد شکستگی آن بیشتر از برنج الک شده و استاندارد است و در قیمت برنج طارم هاشمی تاثیر گذار است، که علیرغم اینکه از لحاظ کیفیت و عطر و طعم تفاوتی با برنج الک شده ندارند اما به علت ظاهر شکسته و بازار پسندی ضعیف، قیمت بسیار کمتری نسبت به دانه های سالم دارند.

مجموعه برنج جلودار با داشتن و عرضه انواع برنجهای فوق الذکر بر حسب درخواست شما انواع این برنج ها را در بسته بندی های مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

خرید برنج شیرودی

برنج یکی از انواع بسیار پرمصرف غلات بوده که سهم بسیار زیادی را در سبد غذایی مردم جهان تشکیل می دهد. جالب است که بدانیم نصف جمعیت جهان به خصوص کشورهای آسیایی، از برنج به عنوان غذای اصلی استفاده می کنند.

کشورهای مختلف روش های پخت متنوعی داشته و برای تهیه غذاهای مختلف، روش های گوناگونی دارند. در کشور ما هم برنج های شمال همواره مورد پسند ذائقه ایرانی بوده است، و البته صادرات برنج ایرانی به خصوص برنج های شمال به کشورهای مختلف عربی و اروپایی جایگاه بسیار خوبی دارد.

همه ما می دانیم که کشور ایران سال های مدیدی است که از لحاظ منابع آبی و تامین آب، دچار خشکسالی و کمبود آب گشته است، به همین دلیل باید مصرف آب را برای مصارف کشاورزی کاهش داده تا بتواند بخشی از اثرات سوء ناشی از کمبود آب را جبران کند.

یکی از کارهایی که می توان در بخش کشاورزی و تولید برنج برای این مهم انجام داد با توجه به تقاضای خرید برنج شیرودی این است که از ارقام پر محصول که در مقدار مشخصی از زمین محصول بیشتری می دهد استفاده کرد.

از گذشته های دور برنجی که در اکثر استان های شمالی کشت می شد، برنج طارم بود که مقدار تولید آن در واحد سطح بسیار پایین است، به همین دلیل در سال های اخیر از ارقام دیگری نظیر شیرودی استفاده می شود که هم نسبت به آفات و بیماری ها مقاوم است و هم حدود دو برابر بیشتر از برنج طارم، محصول می دهد و همچنی قیمت کمتری نسبت به برنج طارم داشته و بسیاری از مردم خرید برنج شیرودی را ترجیح می دهند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + ده =