قیمت لیر ترکیه امروز 8 اسفند 1400 ؛ بررسی ارزش لیر ترکیه

قیمت لیر ترکیه امروز ۸ اسفند ۱۴۰۰ ؛ بررسی ارزش لیر ترکیه

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

برای اطلاع از افزایش و یا کاهش قیمت لیر ترکیه امروز ۸ اسفند ۱۴۰۰ همراه ما باشید. در این مطلب ارزش لیر ترکیه ۸ اسفند ۱۴۰۰ به طور کامل بررسی شده است.

با افزایش نرخ تورم بسیاری در ترکیه سعی دارند که پول خود را از لیر به ارزهای معتبر جهانی تبدیل کنند. برای اطلاع از جزئیات قیمت لیر ترکیه امروز ۱۴۰۰ (یکشنبه ۸ اسفند) در ادامه نوشتار قیمت لیر ترکیه در بازار امروز همراه باشید.

قیمت لیر ترکیه امروز ۸ اسفند ۱۴۰۰

بررسی ارزش لیر ترکیه

قیمت لیر ترکیه در بازار امروز, ارزش لیر ترکیه ۸ اسفند ۱۴۰۰, قیمت لیر ترکیه امروز ۱۴۰۰, قیمت لیر ترکیه امروز ۸ اسفند ۱۴۰۰

لیره ترکیه یکای پول کشورهای ترکیه و جمهوری ترک قبرس شمالی است. یکای زیرین لیره کروش است. هر صد کروش مساوی یک لیره است. از تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۰۵، شش صفر انتهای پول ترکیه از چرخش پولی پاک شد و از آن پس به آن لیره ترک جدید یا YTL (Yeni Türk lirası) گفته شد.


بیشتر بخوانید:


تاکنون بر روی پول‌برگ‌های لیره فقط نگاره آتاتورک و عصمت اینونو نقش بسته‌اند. مصطفی عصمت اینونو ژنرال ارتش، نخست‌وزیر، دومین رئیس‌جمهور ترکیه و از یاران آتاتورک بود.

ارزش لیر ترکیه
قیمت لیر ترکیه در بازار امروز, ارزش لیر ترکیه ۸ اسفند ۱۴۰۰, قیمت لیر ترکیه امروز ۱۴۰۰

برای اولین بار لیره به دستور عبدالمجید یکم در پنجم ژانویه ۱۸۴۳ با نام لیره عثمانی زده شد. سکه عثمانی به نام لیره زرد نامیده می‌شد.


بیشتر بخوانید:


ارزش لیر ترکیه در یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ برابر با ۳,۰۵۶.۳۲ تومان است.

  •  قیمت لیر ترکیه در بازار امروز: ۳,۰۵۶.۳۲ تومان
  • قیمت لیر ترکیه امروز ۱۴۰۰ به حروف : سه هزار و پنجاه و هفت تومان (گرد شده)

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار قیمت لیر ترکیه امروز ۸ اسفند ۱۴۰۰ سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =