لیست قیمت گوشی سامسونگ امروز 8 خرداد 1401

لیست قیمت گوشی سامسونگ امروز ۸ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

یکی از دغدغه‌های طرفداران گوشی قیمت روز آن‌ها است. در نوشتار لیست قیمت گوشی سامسونگ امروز ۸ خرداد ۱۴۰۱ با ما بمانید تا از ناپایداری این بازار آگاه شوید.

گوشی‌های هوشمند سامسونگ ازجمله پرفروش‌ترین گوشی‌ها در بازارهای جهانی هستند و در ایران هم طرفداران خاص خود را دارند. اطلاع از افزایش و کاهش قیمت روزانه گوشی‌های سامسونگ قطعا می‌تواند به انتخاب بهتر و تصمیم‌گیری آگاهانه کمک ‌کند. به همین دلیل، لیست قیمت گوشی سامسونگ امروز ۸ خرداد ۱۴۰۱ را جمع‌آوری کردیم. برای اطلاع از جزییات قیمت روز گوشی های سامسونگ با تکراتو همراه شوید.

عوامل مختلفی بر افزایش و کاهش قیمت گوشی های سامسونگ تاثیر می‌گذارند که از جمله آنها می‌توان به ناپایداری قیمت دلار، حذف ارز تخصیص یافته برای واردات موبایل و تصمیمات ناگهانی قانون‌گذاران اشاره کرد. در این میان، گوشی های سامسونگ قیمت نسبتا بالایی دارند؛ حتی گوشی های میان رده سامسونگ هم در مقایسه با گوشی‌های شیائومی و پوکو با قیمت بیشتری عرضه می‌شوند. هرچند که تنوع محصول در سری M و A، به تعادل قیمت بازار کمک می‌کند.

اولین محصول الکترونیکی کمپانی سامسونگ، تلویزیون سیاه و سفید بود. این کمپانی در سال‌های بعد از آن، به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های قطعات الکترونیکی تبدیل شد که تا امروز هم ادامه دارد. Samsung Display یکی از شاخه‌های بزرگ این شرکت بزرگ است که امروزه، نمایشگر گوشی‌های آیفون، شیائومی و بسیاری از تولیدکننده‌های دیگر را تامین می‌کند.

پس از راه‌اندازی اولین گوشی آیفون در سال ۲۰۰۷، سامسونگ نیز وارد صنعت گوشی‌های موبایل شد و انواع مختلفی از گوشی‌ها را با سیستم‌ عامل‌های مختلف طراحی کرد. تا اینکه در سال ۲۰۱۰، اولین گوشی سری S را با سیستم عامل اندروید راه‌اندازی کرد. این گوشی با استقبال خوبی مواجه شد و تا اواخر سال ۲۰۱۱ توانست ۲۴ درصد از سهم بازار گوشی‌ها را به خود اختصاص دهد. در آن زمان، سهم اپل از بازار ۱۵ درصد بود. رقابت این دو کمپانی همچنان ادامه دارد و هواداران پروپاقرص هر دو برند، دائما در حال اثبات برتری گوشی‌های خود هستند.

سامسونگ به مرور زمان وارد بازار گوشی‌‌های میان‌رده شد و با عرضه گوشی‌های سری M و A تلاش کرد حضور پر رنگ‌تری در بازار رقابت گوشی‌های میان‌رده داشته باشد. گوشی‌های رده‌بالای سری S و تاشوهای سری Z نیز بازار خاص خود را دارند و همیشه توجه کاربران جهانی را به خود جلب می‌کنند.

در ادامه، لیست قیمت گوشی سامسونگ امروز ۸ خرداد ۱۴۰۱ را مشاهده می‌کنید که براساس میانگین قیمت بازار در نسخه‌های مختلف رم و حافظه تعیین شده است.

قبل از پرداختن به لیست قیمت گوشی سامسونگ امروز ۸ خرداد لازم به ذکر است که اگر در فهرست ذیل کمبودی دیده می‌شود یا قیمت گوشی خاصی را می‌خواهید که در این لیست نیست یا حتی در رده قیمتی خاصی نیازمند شناخت برند سامسونگ هستید، موضوع را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید. در ادامه لیست قیمت گوشی سامسونگ امروز ۸ خرداد ۱۴۰۱ را مشاهده می‌کنید:

لیست قیمت گوشی‌های رده‌بالای سامسونگ
سامسونگ Galaxy S22 5G ۲۶.۲۶۵.۰۰۰ تا ۳۲.۳۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy S22 Plus 5G ۳۰.۶۴۰.۰۰۰ تا ۳۶.۰۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy S22 Ultra ۳۴.۵۹۰.۰۰۰ تا ۴۷.۹۹۹.۰۰۰
سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ۱۵.۲۴۰.۰۰۰ تا ۱۶.۹۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy Z Fold 3 ۳۹.۹۸۰.۰۰۰ تا ۴۷.۹۸۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy Z Flip 3 5G ۲۲.۷۰۰.۰۰۰ تا ۲۸.۴۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy S21 5G ۲۲.۱۰۰.۰۰۰ تا ۲۳.۷۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy S21 Plus 5G ۲۴.۵۰۰.۰۰۰ تا ۲۸.۴۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy S21 Ultra 5G ۳۴.۱۸۵.۰۰۰ تا ۳۷.۹۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy S20 FE 5G ۱۳.۵۵۰.۰۰۰ تا ۱۵.۹۵۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy Z Fold 2 5G ۳۴.۲۵۰.۰۰۰ تا ۳۴.۴۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy Note 20 ۲۱.۵۵۰.۰۰۰ تا ۲۳.۵۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra ۲۵.۳۵۰.۰۰۰ تا ۲۸.۰۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy S20 5G
سامسونگ Galaxy S20 Plus 5G
سامسونگ Galaxy S20 Ultra 5G ۲۴.۱۹۹.۰۰۰ تا ۳۱.۷۹۰.۰۰۰

قیمت گوشی های میان رده و اقتصادی سامسونگ

لیست قیمت گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی سامسونگ
سامسونگ Galaxy A51 ۷.۲۹۸.۰۰۰ تا ۸.۰۴۵.۰۰۰
سامسونگ Galaxy A71 ۹.۰۸۰.۰۰۰ تا ۱۲.۲۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy A31 ۵.۵۱۹.۰۰۰
سامسونگ Galaxy A52 5G ۷.۲۷۵.۰۰۰ تا ۹.۰۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy A72 ۱۱.۴۲۰.۰۰۰ تا ۱۲.۷۵۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy A32 ۵.۶۴۵.۰۰۰ تا ۷.۵۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy A22 5G ۴.۲۴۰.۰۰۰ تا ۶.۸۵۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy A13 ۳.۹۵۰.۰۰۰ تا ۵.۵۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy M32 5G ۵.۷۲۰.۰۰۰ تا ۶.۳۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy M22 ۴.۵۴۹.۰۰۰ تا ۵.۸۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy M52 5G ۸.۳۱۹.۰۰۰ تا ۹.۱۰۰.۰۰۰
سامسونگ Galaxy M21 2021 ۴.۲۵۰.۰۰۰ تا ۴.۳۵۹.۰۰۰
سامسونگ Galaxy M42
سامسونگ Galaxy F42 5G ۶.۹۰۰.۰۰۰

معرفی سری گوشی‌های سامسونگ

کمپانی سامسونگ گوشی‌های خود را در سری Z M A و S به بازار عرضه می‌کند که هرکدام از آنها بازار هدف مشخصی دارند. در ادامه، تفاوت این سری‌ها را بررسی می‌کنیم.

سری M: سامسونگ گوشی‌های سری M را برای مصرف‌کننده‌های جوان‌تر طراحی می‌کند. این گوشی‌ها از لحاظ مشخصات به گوشی‌های پایین‌رده سری A شبیه هستند. گوشی‌های سری M سامسونگ با قیمتی ارزان به فروش می‌رسند و از مشخصاتی برخوردارند که برای یک کاربر با نیازهای معمولی طراحی شده است.

سری A: سامسونگ در طراحی گوشی‌های سری A از مشخصات میان‌رده استفاده می‌کند و آنها را با قیمت مقرون‌به‌صرفه به فروش می‌رساند. این گوشی‌ها همچنین از طراحی ظاهری خوبی برخوردارند. برخی از گوشی‌‌های سری A سامسونگ در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار جهانی قرار دارند. استقبال از این گوشی‌ها باعث شده تا سامسونگ بیشتر روی این بازار تمرکز کند.

سری Z: سری Galaxy Z جدیدترین عضو خانواده سامسونگ است. گوشی‌های تاشوی سامسونگ در سری Z دسته‌بندی می‌شوند. این گوشی‌ها از مشخصات رده‌بالا و تکنولوژی‌های پیشرفته بهره می‌برند و بدیهی است که با قیمت بالایی هم عرضه شوند. راه‌اندازی گوشی‌های تاشو باعث شده تا هیجان برای این بازار نیز بیشتر شود و شرکت‌های دیگری از جمله هواوی، شیائومی و ویوو نیز برای تصاحب این بازار تلاش می‌کنند.

سری Note: گوشی‌های سری Note سامسونگ، گوشی‌هایی رده‌بالا و پرچمدار بودند و به نسبت گوشی‌های سری S، در اندازه‌های بزرگ‌تری ساخته می‌شدند. این گوشی‌ها همچنین از قلم استایلوس S Pen پشتیبانی می‌کنند. اما به مرور زمان، بسیاری از مشخصات سری Note و S با هم ادغام شد تا اینکه سامسونگ تصمیم گرفت سری Note را کنار بگذارد. آخرین گوشی‌های سری نوت سامسونگ، گوشی‌های گلکسی نوت ۲۰ و نوت ۲۰ اولترا هستند.

سری S: گوشی‌های سری S همگی پرچمدار هستند و از جدیدترین، بهترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های سامسونگ بهره می‌برند. این گوشی‌ها رقیب اصلی گوشی‌های آیفون در بازار محسوب می‌شوند. گوشی‌های سری S در بازارهای مختلف جهانی، با دو نوع تراشه اگزینوس و اسنپدراگون به فروش می‌رسند.

سوالات متداول

قیمت گوشی‌ها از کجا استعلام می‌شود؟

محدوده قیمت بر اساس نسخه‌های متفاوت رم و حافظه است و استعلام قیمت گوشی‌ها از فروشگاه‌های آنلاین، از جمله ترب، ایمالز، ایران موبایل، دیجی‌کالا و … انجام می‌شود.

بهترین گوشی کدام است و کدام برند، بهترین گوشی را تولید می‌کند؟

انتخاب بهترین گوشی، قبل از هر چیز به نوع نیاز شما بستگی دارد. شکی نیست که در بازار امروز، گوشی‌های آیفون، سامسونگ، شیائومی،‌ هواوی و پوکو، بهترین گوشی‌ها را تولید می‌کنند. این شرکت‌ها گوشی‌های خود را به تکنولوژی‌های متنوع و کاربردی مجهز کرده و آنها را در محدوده قیمتی متنوعی عرضه می‌کنند. بهترین روش برای انتخاب بهترین گوشی، این است که نوع نیاز خود را بشناسید و سپس، مشخصات فنی گوشی‌های متناسب با نیاز خود را بررسی کنید.

مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب گوشی چیست؟

برای پاسخ به این سوال هم باید نیاز و الگوی استفاده خود را مد نظر قرار دهید. برای مثال، اگر به عکاسی علاقه ندارید و یا کمتر از قابلیت‌های دوربین استفاده می‌کنید، لازم نیست برای خرید گوشی‌هایی که روی این ویژگی بهینه‌سازی شده‌اند، هزینه کنید. اگر معمولا با چندین اپلیکیشن به‌صورت همزمان کار می‌‌کنید یا اینکه زیاد بازی می‌کنید، قطعا به گوشی نیاز دارید که تراشه قوی‌تر و رم بالاتری داشته باشد. و اگر به ویژگی‌های مولتی مدیا نیاز دارید و از گوشی خود برای تماشای محتواهای ویدیویی استفاده می‌کنید، به گوشی با نمایشگر و پردازشگر گرافیکی بهتر نیاز دارید. در مجموع، گوشی‌های رده‌بالا و پرچمدار، تمام این ویژگی‌ها را ارائه می‌کنند؛ اما برخی گوشی‌های میان‌رده در برندهای سامسونگ، هواوی، شیائومی، پوکو و برخی برندهای چینی، تنها روی بعضی از این ویژگی‌ها تمرکز می‌کنند. به‌طور کلی، برای انتخاب گوشی مناسب، باید فاکتورهایی مثل تراشه، رم و حافظه، نمایشگر، دوربین و کیفیت ساخت آن را در نظر داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره لیست قیمت گوشی سامسونگ امروز ۸ خرداد ۱۴۰۱ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 3 =