متا درباره بازگشت ترامپ به فیسبوک و اینستاگرام تصمیم‌گیری می‌کند

متا درباره بازگشت ترامپ به فیسبوک و اینستاگرام تصمیم‌گیری می‌کند

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

شرکت متا قرار است به‌زودی اعلام کند که آیا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا اجازه بازگشت به پلتفرم‌های فیسبوک و اینستاگرام را خواهد داشت یا خیر.

یک منبع آگاه به نشریه فایننشال تایمز اعلام کرد که غول شبکه‌های اجتماعی اواخر این ماه تصمیم خود را خواهد گرفت که آیا ممنوعیت ترامپ از پلتفرم‌هایش برداشته شود یا خیر.

فیسبوک در ژانویه ۲۰۲۱ پس از اینکه تشخیص داد ترامپ زمانی که برخی از حامیانش به ساختمان کنگره یورش بردند، از حساب کاربری خود برای تحریک خشونت استفاده کرده است، حساب او را تعلیق کرد. سپس در ژوئن ۲۰۲۱، تیمی به رهبری «نیک کلگ»، معاون این شرکت در امور جهانی و ارتباطات، این ممنوعیت را تأیید کرد و حکم داد که «اقدامات ترامپ شدیداً قوانین ما را نقض می‌کند که این امر مستحق بالاترین مجازات موجود است».

تصمیم‌گیری درباره بازگشت ترامپ به فیسبوک و اینستاگرام

به گفته منابع، کلگ، معاون سابق نخست‌وزیر بریتانیا احتمالاً تصمیم خواهد گرفت که آیا ممنوعیت ترامپ در آینده باید برداشته شود یا خیر. «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل این شرکت تا قبل از اینکه نام آن در اکتبر ۲۰۲۱ از فیسبوک به متا تغییر پیدا کند و عمده فعالیت شرکت روی متاورس متمرکز نبود، آخرین تصمیم را در مورد تعدیل محتواهای پلتفرم‌هایش انجام می‌داد.

حکم تفرقه‌انگیز متا در‌حالی صادر خواهد شد که ترامپ پس از اعلام اینکه برای دومین دوره غیر‌متوالی در انتخابات ریاست جمهوری نامزد خواهد شد، قصد دارد کمپین انتخاباتی خود در سال ۲۰۲۴ را افزایش دهد.

مالک و مدیرعامل جدید توییتر، یعنی ایلان ماسک نیز در ماه میلادی گذشته، حساب کاربری ترامپ را با استناد به رأی مردم بازیابی کرد. بااین‌حال، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده هنوز به این پلتفرم بازنگشته است. رئیس‌جمهور سابق آمریکا درعوض ترجیح داده تا به فعالیت خود در شبکه اجتماعی انحصاری‌اش، یعنی Truth Social ادامه دهد که پس از تعلیق حساب‌هایش راه‌اندازی شده است.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =