مسیر ثروت را با خاک فتح کردم

در مسیر ثروتمند شدن فتح کردن آن هدف برای من از مهم ترین معیار هایم بود که توانستم با فعالیت در حوزه انواع خاک های مختلف به یک تاجر بزرگ تبدیل شوم. قطعا نتیجه تمام سختی هایی که تجربه کردم، شیرین تر از هرچی میتواند باشد.

خاک بنتونیت

خاک بنتونیت Bentonite نوعی خاک معدنی آتشفشانی و بسیار کاربردی می باشد که حداقل از ۸۵% خاک رس تشکیل شده است. ویژگی اصلی خاک بنتونیت این است که در صورت تماس با آب و مایعات متورم می شود. این ماده به لحاظ خاک شناسی دارای ساختمان آلومینوسیلیکاتی و غنی از مونتموریونیت ـ بدلیت بوده و ترکیبی از چندین کانی معدنی مختلف است. از لحاظ فیزیکی دارای دانه بندی های مختلف ، بی بو و سفید مایل به کرم رنگ می باشد. در طبیعت ، نا خالصی هایی چون پتاسیم ، سدیم ، آلومینیوم و کلسیم دارد. این ماده در برابر جریان الکتریسیته مقاومت اندکی داشته و خاصیت تیکسوتروپیک دارد به همین خاطر از دوغاب آن در ساخت چاه ارت و برای پر کردن اطراف میله های الکترود استفاده می شود و جایگزین ارزان قیمت ذغال و نمک در سیستم ارتینگ است.

خاک برگ

خاک برگ چیست؟ خاک برگ که از پوسیده شدن موادی مانند دمبرگ درختان، چمن های قیچی شده و غیره حاصل می شود. خاک برگ برای گل ها و گیاهان ارزش غذایی خاصی ندارد و فقط بخاطر سبک و قابل نفوذ کردن خاک از آن استفاده می شود. از خاک برگ به عنوان یکی از خاک های بستری برای گیاهان زینتی و آپارتمانی استفاده می کنند. بهتر است پس از جمع آوری برگ ها رطوبت آن را بررسی کنید و اگر رطوبتی در آن بود آن ها را خشک کرده و سپس درون یک کیسه قرار دهید. شما می توانید با استفاده از یک چاقو سوراخ هایی را بر روی کیسه ایجاد کنید و سپس سر آن را ببندید و اجازه دهید تا به مدت ۲ سال به همین شکل باقی بمانند.

خاک گلدان

یکی از مهم ترین عوامل در رشد بهتر گل و گیاه، خاک گلدان آن می‌باشد.خاک می‌تواند سبک یا سنگین انتخاب شود.انتخاب این مورد به نوع گل و گیاه بستگی دارد.به طور قطع می‌توان گفت بهترین خاک برای گلدان خاکی است که توانایی عبور آب از خود را داشته‌باشد.همچنین خاک باید توانایی این را داشته‌باشد که آب اضافی را از خود خارج کند.خاک می‌تواند باعث رشد و پرورش گل و گیاه شود به همین سبب انتخاب بهترین خاک برای گلدان بسیار ضروری است.شاید در نگاه اول معرفی بهترین خاک برای گلدان کار سختی باشد.اما با کمی دقت به ویژگی‌های گل و گیاه مورد نظر می‌توان بهترین خاک برای گلدان را انتخاب کرد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =