مقایسه آمار گلزنی مسی، رونالدو و پله

مقایسه آمار گلزنی مسی، رونالدو و پله

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

پله هفته گذشته در سن ۸۲ سالگی درگذشت اما افسانه او در سراسر جهان همچنان به زندگی ادامه می دهد. ستاره فوتبال برزیل و جهان، اولین ستاره واقعی دنیای فوتبال بود و در عرصه جام جهانی نامی برای خود دست و پا کرد. سه بار قهرمانی او در جام جهانی که در سال ۱۹۵۸ آغاز شد و در سال ۱۹۷۰ به پایان رسید، او را در صدر بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال قرار داده است. در عصر مدرن، کریستیانو رونالدو و لیونل مسی تنها کسانی بوده اند که این جایگاه را تهدید کرده اند.

بخش زیادی از بحث بهترین بازیکن تاریخ فوتبال به ترجیحات بازیکنی و نسلی باز می گردد اما یک چیز که در مورد این سه بازیکن ماندگار تاریخ فوتبال مشترک است، میلشان به گلزنی است. رونالدو و مسی کارشان را به عنوان بازیکنان خط میانی آغاز کردند و سپس به گلزنانی خستگی ناپذیر تبدیل شدند. پله کارش را به عنوان یک مهاجم میانی آغاز کرد و آمار گلزنی اش نیز نشان دهنده جایگاهش در زمین فوتبال است. او تصمیم گرفت که تقریباً تمام دوران حرفه ایش را در زادگاهش با تیم سانتوس بماند و سال های آخر بازی اش را نیز در نیویورک کاسموس گذراند. مسی نیز عمده دوران فوتبالش را در یک باشگاه (بارسلونا) گذراند و رونالدو لیگ های بیشتری را تجربه کرد که یکی از تفاوت های وی با دو بازیکن دیگر است.

مقایسه آمار گلزنی مسی، رونالدو و پله

مقایسه گلزنی های پله، مسی و رونالدو در عرصه بازی های باشگاهی

بارسلونا باشگاهی است که مسی تقریباً تمام گل هایش را برای آن به ثمر رسانده است در حالی که سانتوس بخش اعظم جادوی پله را به چشم دید. گل های رونالدو اما در باشگاه های منچستر یونایتد، رئال مادرید و یوونتوس پخش شده است. او لوس بلانکوس را به اوج رساند و در طول مدت ۹ فصل حضور در برنابئو توانست به بهترین گلزن تاریخ باشگاه تبدیل شود. آمار گلزنی مسی، پله و رونالدو در رده باشگاهی به شرح زیر است: مسی ۶۵۹ گل، رونالدو ۷۰۱ گل و پله ۷۰۹ گل. سانتوس پیش تر مدعی شده بود که پله بیش از ۱,۰۰۰ گل در دوران حرفه ایش به ثمر رسانده است، اگر چه بسیاری از این گل ها را جزو آمار غیررسمی گلزنی او می دانند.

مقایسه آمار گلزنی مسی، رونالدو و پله

برای دقت بیشتر در جزییات این آمار باید بدانید که بهترین فصل گلزنی لیونل مسی ۷۳ گل بوده که بهتر از آمار فصلی دو رقیب خود است؛ بهترین فصل گلزنی رونالدو با ۶۱ گل و پله با ۶۶ گل همراه بوده است. لازم به ذکر است که فوتبالیست های عصر مدرن قطعاً بازی های بیشتری برای گلزنی انجام می دهند که باعث می شود بهترین نرخ گلزنی به ازای هر بازی به سمت پله مایل شود. به عنوان یک موضوع مهم دیگر، مسی رکورد بیشترین گل زده در یک سال تقویمی را با ۹۱ گل در اختیار دارد که در سال ۲۰۱۲ برای تیم بارسلونا و تیم ملی آرژانتین به ثبت رسید.

مقایسه آمار گلزنی مسی، رونالدو و پله

مقایسه گلزنی های پله، مسی و رونالدو در عرصه بازی های ملی

رونالدو اکنون بهترین گلزن تاریخ فوتبال در عرصه ملی است و توانسته از رکورد قبلی که در دست علی دایی بود عبور کند. او تاکنون ۱۱۸ گل برای تیم ملی پرتغال به ثمر رسانده است، بعد از اینکه اولین بازی اش را برای تیم ملی کشورش در سال ۲۰۰۳ انجام داد. مسی نیز مانند رونالدو بهترین گلزن تاریخ تیم ملی کشورش است و تاکنون ۹۸ گل ملی برای آرژانتین به ثمر رسانده است. پله اما در صدر بهترین گلزن تاریخ فوتبال برزیل یک نفر را کنار خود می بیند. نیمار اخیراً توانست در ۱۲۴اُمین بازی ملی خود برای برزیل با رکورد ۷۷ گل زده پله برای تیم ملی کشورش مساوی کند اگر چه پله این تعداد گل را در بازی های ملی بسیار کمتری به ثمر رسانده است.

مقایسه آمار گلزنی مسی، رونالدو و پله

پله ۹۲ بازی برای تیم ملی برزیل انجام داده و بدین ترتیب نرخ گلزنی او ۰.۸۴ گل در هر بازی بوده است، عددی که برای رونالدو ۰.۶ و برای مسی ۰.۵۶ گل در هر بازی است. عرصه بین المللی تنها سطحی است که می توان این سه بازیکن برتر تاریخ فوتبال را در یک حد و اندازه دید. مسی اخیراً در کسب عنوان قهرمانی به پله پیوست، عنوانی که رونالدو تاکنون نتوانسته به آن دست یابد و بعید به نظر می رسد که هرگز بتواند آن را تجربه کند. مسی در جام جهانی ۱۳ گل به ثمر رسانده که بیشتر از دو بازیکن دیگر است، اگر چه تعداد بازی های او در جام جهانی نیز از پله و رونالدو بیشتر بوده است. پله در جام جهانی ۱۲ گل و رونالدو ۸ گل به ثمر رسانده است.

مقایسه آمار گلزنی مسی، رونالدو و پله

اما نرخ گلزنی پله در جام جهانی نیز در اینجا بهتر از دو بازیکن دیگر است: نرخ گلزنی او در جام جهانی ۰.۸۶ گل به ازای هر بازی است، عددی که برای مسی ۰.۵ گل و برای رونالدو ۰.۳۶ گل به ازای هر بازی است. این بدان معناست که وقتی عرصه های باشگاهی و ملی با هم ترکیب می شوند، در طول دوران حرفه ای شان، رونالدو تعداد گل بیشتری در مقایسه با مسی و پله به ثمر رسانده است. او تاکنون ۸۱۹ گل به ثمر رسانده است در حالی که تعداد کل گل های پله ۷۸۶ گل بوده و مسی نیز ۷۹۳ گل در دوران حرفه ایش زده است.

تعداد گل های زده پله، مسی و رونالدو

عرصه باشگاهی

  1. پله: ۷۰۹ گل
  2. رونالدو: ۷۰۱ گل
  3. مسی: ۶۵۹ گل

عرصه ملی

  1. رونالدو: ۱۱۸ گل
  2. مسی: ۹۸ گل
  3. پله: ۷۷ گل

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =