ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه و بلاروس

ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه و بلاروس

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

ایالات متحده آمریکا اخیراً خبر از ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه و بلاروس را منتشر کرده که البته دستگاه‌های مصرفی بسیاری را شامل می‌شود.

اخیراً شاهد تحریم‌های جدیدی از طرف وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا علیه روسیه و بلاروس هستیم. این تحریم‌های جدید و وسیع، جدیدترین نسخه از سخت‌گیری آمریکا علیه روسیه بوده و این بار روی صنعت موبایل متمرکز شده است.

بیشتر بخوانید: صادرات خودرو به روسیه به خاطر کیفیت پایین محصولات ایرانی منتفی شد

ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه از طرف آمریکا

طبق گزارش گیزچاینا، ممنوعیت صادرات گوشی‌های هوشمند و چاپگرهای بالای ۳۰۰ دلار، کولرها و یخچال‌های بالای ۷۵۰ دلار و ماشین‌های ظرف‌شویی، ترازوهای الکترونیکی و جاروبرقی‌های بالای ۱۰۰ دلار به روسیه و بلاروس در لیست تحریمی منتشرشده توسط آمریکا قرار دارد. آمریکا همچنین جهت صادرات مایکروویو، قهوه‌ساز، تجهیزات ضبط صدا و تلویزیون‌های هوشمند محدودیت‌هایی مورد نظر قرار داده است.

طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، کالاهای مذکور تنها در شرایطی امکان صدور به روسیه و بلاروس را دارند که شرکت صادرکننده، مجوز رسمی دریافت کند. البته وزارت بازرگانی به‌طور پیش‌فرض درخواست این مجوزها را رد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه و بلاروس از طرف آمریکا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + پنج =