من روی هدف های کوتاه مدتم کارکردم و به هدف هایم رسیدم

هرفردی هدف هایی در زندگی خود دارد که دوست دارد به تک تک هدف هایش برسد من یکی از آرزو هایم این بود که در تولید آجرنسوز فعالیت عالی راکسب کنم. که یکی از اقوام پیشنهاد این کار را بهم دادن و من باورود به این عرصه توانستم به هدف هایم برسم. اکنون از شما دعوت میکنم با هم چند نمونه را مورد بررسی قرار بگیریم.

آجر نسوز نما

یکی از فاکتورهایی که در معماری به آن توجه ویژه ای می شود، چگونگی آجر نسوزنما می باشد. این فرآیند تاثیرگذاری زیادی در زیبایی شناسی محیط اطراف دارد. آن چه که در اجرای طراحی نما حائز اهمیت می باشد، انتخاب مصالح مناسب است. همان گونه که در بالا گفته شد، یکی از مصالح ساختمانی پر مصرف در طراحی نما، آجر نما می باشد. همان گونه که از نام این محصول پیداست، از آن در طراحی نمای ساختمان استفاده می شود. آجرهای نما، عموما دارای تنوع رنگی بوده و از این رو دست افراد برای انتخاب نمونه متناسب با سلیقه و سایر المان ها را باز می گذارد. از آن جایی که این متریال در معرض تابش نور خورشید قرار دارد، رنگ آن باید از ماندگاری بالایی برخوردار باشد. این محصول در صورت نصب صحیح، هیچ گاه دچار لق شدگی نشده و نیاز به استفاده از نگهدارنده نیز ندارد. یکی از ویژگی های بارز این محصول خاصیت عایق دما بودن آن می باشد که می تواند از اتلاف انرژی جلوگیری به عمل آورد. این محصول نمونه ای از آجرهای بادوام می باشد که در طراحی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این متریال در رنگ و ابعاد مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ های زرد، زرد متمایل به نارنجی، قهوه ای روشن، قهوه ای اخرایی، قهوه ای تیره و نارنجی تیره از جمله رنگ های این محصول می باشند. این متریال در شکل های مستطیل و مربع ساخته و به بازار عرضه می شود.

آجر نسوز صنعتی

آجر نسوز صنعتی انواعی از آجر های نسوز می باشند که از خاک باکیفیت و نسوز آلومینی که نسبت به خاک های دیگر نسوزتر و با کیفیت تر می باشند تهیه می شوند.این نوع از آجر های دارای کاربردهای صنعتی فراوانی می باشند و انواع مختلفی دارند. در آجرهای نسوز صنعتی سیلیسی ماده ی اولیه اصلی تشکیل دهنده کوارتزیت یا سنگ های سیلیسی نسوز می باشد. آجر های نسوز صنعتی سیلیسی دارای دمای ذوب نسبتا بالا می باشند و تحمل فشار بالایی دارند.این نوع آجر ها دارای مقاومت بالا نسبت به سرباره های اسیدی می باشند و در دماهای بالا ثبات ابعادی بالایی دارند و پوسته پوسته نمی شوند. آجرهای نسوز صنعتی سیلیسی مقاومت شوک حرارتی  بالایی در دما های بالای ۷۶۰ درجه دارند و انقباض بسیار ناچیزی در این دما ها دارند همچنین زمانی که تغییرات دمایی در این آجر ها کمتر از ۷۰۰ درجه باشد مقاومت شوک حرارتی پایینی از خود نشان می دهند.آجر های نسوز صنعتی  سیلیسی بیشتر در کوره های کک سازی و کوره های مختلف صنعت شیشه کاربرد دارند.

آجر نسوز شومینه

مدتهاست که آجر نسوز شومینه در خانه ها طراحی شده و برای کمک به تأمین گرما در اتاق قبل از اینکه سیستم های گرمایش مرکزی حتی یک ایده باشد، مورد استفاده قرار می گرفتند. همه خانه ها دارای شومینه نیستند و وسایل مختلفی برای آنچه در اصل راهی برای سوزاندن مواد برای تأمین گرما در خانه شمااست وجود دارد، در حالی که می توانید از منظره آتش سوزی واقعی نیز لذت ببرید. اما شومینه ساخته شده با آجر نسوز سیستم گرمایشی بسیار زیبایی در خانه بوجود می آورد که حس گرما و روح زندگی را در خانه تان زنده می کند. در شومینه ها نهایتا حرارت به ۵۰۰ درجه میرسد نتیجتا میتوان از هر آجر نسوزی استفاده کرد. در بخش های بالایی ذکر شد که ترجیحا از رنگهای تیره آجر برای این کار استفاده شود. آجر قرمز انگلیسی، آجر نسوز سیاه و آجرهای تیره رنگ اغلب برای ساخت شومینه در خانه ها به کار می رود. این امر به علت تیرگی این آجرها نسبت به آجرهایی مثل آجر نسوز سفید صدفی و آجرهای طوسی است. زیرا شومینه ها به مرور زمان با جمع شدن دوده، تیره خواهند شد. بنابراین توصیه می شود از آجرهای تیره رنگ برای این کار استفاده شود.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =