مواد پربرکتی که مرا ثروتمند کردند

برای بسیاری از ما بودن در پول و ثروت پیروزی بزرگی است، واقعیت هم همین است و ما باید در این مسیر تلاش کنیم.

با ورود به دنیای تجارت به این پیروزی دست یافتم.

در ادامه با محصولاتی که عرضه می دارم شما را بیشتر آشنا خواهم کرد.

زئولیت معدنی

زئولیت معدنی یکی از مواد خاک رسی و در اصطلاح خاک معدنی است که در صنایع مختلف کاربرد ویژه و فراوان دارد.

همان طور که می دانید زئولیت معدنی یکی از پر استفاده ترین مواد معدنی است که در صنایع مختلف بسیار پر کاربرد است این ماده از ترکیبات آلومینیوم سیلیکات است که ساختار مولکولی ویژه دارد.

در نظر داشته باشید زئولیت ها انواع مختلف دارند که تنها در بخشی از ترکیبات عنصری خود متفاوت می باشند از جمله زئولیت کلسیمی و زئولیت سدیمی که با توجه به نوع ماده معدنی به کار رفته در ساختار آن، کاربرد ویژه دارند.

به طور ویژه زئولیت معدنی را می توان جز مواد معدنی دانست که در ایران بیشترین استخراج را دارد، استان های کهکلویه و بویر احمد و سمنان مهم ترین قطب های استخراج این ماده ی معدنی هستند.

زئولیت های سنتزی

زئولیت های سنتزی کاملا استاندارد، با آرایش ملکولی منحصر به فرد خود قادرند تا در جهت بهبود صنایع مختلف داخلی، اثرات مطلوبی بر جای بگذارند.

زئولیت های سنتزی مطابق با آرایش مولکولی و ساختار منحصر به فرد سنگ معدنی زئولیت طراحی شده است، البته در این نمونه صنعتی و مصنوعی مشکلات و ایرادات متداول نمونه طبیعی و معدنی به چشم نمی خورد.

در درجه اول یک ساختار سه بعدی استاندارد همراه با منافذ ریز و بسیار متخلخل دارد که از این طریق قابلیت جذب منحصر به فردی را از خود ارائه می دهد.

در درجه دوم این سنگ مصنوعی ثبات خوبی در انواع خواص فیزیکی و شیمیایی خود دارد، در حالی که نمونه طبیعی از این ثبات و تعادل برخوردار نیست.

زئولیت های مصنوعی

زئولیت های مصنوعی یکی از پر کاربرد ترین ترکیبات صنعتی شبیه سازی شده هستند که در جهت زئولیت های مصنوعی، یک ماده سنتزی و دست ساخته بوده که با آرایش ملکولی استانداردی از آلومینیوم و سیلیس، به شکل بلور های متخلخل در آمده است، ترکیبی کاملا خالص که کاربرد های متنوعی را در صنعت به خود اختصاص می دهد.

این ترکیب بر اساس فرمول شیمیایی و آرایش ملکولی زئولیت معدنی طراحی شده است، یک ترکیب تجاری که نقش های متنوع فیلتراسیون، کاتالیزوری، تصفیه کنندگی و جذب سطحی را در بر می گیرد.

این ترکیب به دلیل منافذ موجود در خود و خصلت تخلخل هم می تواند مواد زیادی را از محیط اطراف خود بگیرد و هم می تواند مواد موجود در منافذ خود را در محیط آزاد کند، قابلیت منحصر به فردی دارد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =