موفقیت دوباره: دو قلب خوک که از نظر ژنی ویرایش شده بودند به انسان پیوند زده شدند

موفقیت دوباره: دو قلب خوک که از نظر ژنی ویرایش شده بودند به انسان پیوند زده شدند

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل ازیگ پزشک

دو قلب خوک اصلاح شده ژنتیکی به تازگی با موفقیت به انسان پیوند‌ زده شدند. این دومین گام در موفقیت ممکن کردن چنین پیوندهایی محسوب می‌شود.

دکتر رابرت مونتگومری، مدیر مؤسسه پیوند لانگون دانشگاه نیویورک که در آن پیوند‌ها انجام شد، در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز سه‌شنبه گفت: «این یکی از باورنکردنی‌ترین چیز‌ها بود، دیدن قلب خوکی که در سینه انسان می‌تپد. »

یکی از پیوند‌ها در اواسط ژوئن انجام شد و دیگری در ۶ جولای.

اما باید توجه داشت که دو بیمار پیوندی بیمارانی هستند که قبلاً دچار مرگ مغزی شده بودند. به عبارتی پزشکان هنوز احتیاط می‌کنند و احتمالاً سال‌ها طول می‌کشد تا روش‌های پیوند اعصای خوک به انسان برای افرادی که در لیست‌های انتظار طولانی برای قلب، کلیه‌ها و سایر اندام‌های حیاتی هستند، تبدیل به گزینه‌های معمول و قابل اعتماد شود.

دکتر مونتگومری که خود یک گیرنده پیوند قلب است، گفت: «فرآیند تکراری یادگیری و تغییر روش‌ها را باید طی کنیم.»

با این حال، او امیدوار است که اندام‌های خوک می‌تواند روزی به “منبع تجدید‌پذیر و پایدار اندام‌ها تبدیل شود، بنابراین هیچ کس مجبور نخواهد بود در انتظار پیوند بمیرد.”

اولین پیوند شناخته شده قلب خوک-انسان به یک بیمار زنده در دانشگاه مریلند در ژانویه انجام شد. این پیوند در یک مرد ۵۷ ساله با بیماری قلبی خطرناک انجام شد.

آن بیمار، دیوید بنت نام داشت. او یک روز قبل عمل خود گفته بود که «من می‌دانم که این عمل مانند یک تیر در تاریکی است، اما این آخرین انتخاب من است.»

قلب خوک جدید بنت دو ماه بعد از کار افتاد. همان طور که در «یک پزشک» در مورد چرایی ایجاد مشکل نوشته بودم، پزشکان احتمال می‌دهند که یک عفونت ویروسی باعث این امر شده باشد. اما با وجود اینکه DNA یک ویروس خوک در قلب پیوندی کشف شد، هیچ مدرکی دال بر عفونت فعال وجود نداشت.

مونتگومری می‌گوید: «ما واقعاً نمی‌دانیم چرا آن قلب از کار افتاد و چرا آن بیمار درگذشت. او استدلال می‌کند که به همین دلیل مهم است که تحقیقات در مورد اهداکنندگان فوت شده، قبل از ادامه کارآزمایی‌های پیوندهای از بافت‌های غیرانسانی باید ادامه یابد.»

دو قلب خوک پیوند شده در دانشگاه نیویورک در تابستان امسال توانستند حداقل ۷۲ ساعت در داخل بدن انسان کار کنند. این دو قلب با ۱۰ تغییر ژنتیکی مهندسی شده بودند.

چهار مورد از ویرایش‌های ژنی به منظور جلوگیری از رد پیوند و رشد غیرطبیعی و شش مورد از ژن‌های تراریخته انسانی بودند که برای سازگاری بیشتر انجام شده بودند.

پیوند قلب معمولی خوک به انسان می‌تواند در عرض یک دهه بسیار در دسترس و عملی شود. اما قبل از اینکه پیوند قلب خوک به انسان تبدیل به یک امر عادی شود، پزشکان باید بهتر بدانند که چگونه اندام‌های خوک اصلاح‌شده را با بدن انسان سازگارتر کنند.

بیماری قلبی، عامل شماره یک مرگ و میر در ایالات متحده است و تقاضا برای پیوند قلب زیاد است.

به جز قلب خوک‌های اصلاح شده ژنتیکی، کار‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توان برای کاهش زمان انتظار برای اندام‌های حیاتی انجام داد.

کنگره آمریکا در حال حاضر خواهان بازنگری‌ فرایند توزیع اندام‌ها و بافت‌های پیوندی در سراسر آمریکا شده.

منبع: بیزینس اینسایدر

<سایت یک پزشک / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =