موهای پرپشت به طور کلی می تواند با مراقبت مناسب از مو و برخی از داروهای خانگی بهبود یابد. با این حال، اگر اقدامات مراقبت از خود موثر واقع نشوند یا بیماری پزشکی داشته باشید که باعث ریزش و نازک شدن مو شود، ممکن است به درمان پزشکی نیاز داشته باشید.

مجله اینترنتی توزلو

درمان های طبیعی برای موهای پرپشت

از گیاهان دارویی استفاده کنید: برخی گیاهان می توانند به افزایش حجم مو کمک کنند؛ از شامپوها یا سرم های حاوی جینسینگ، شنبلیله، بهرنگ، ریتا، براهمی، شیکاکای، چای سبز (اپی گالوکاتکین-۳-گالات)، تری فالا و گیاه ختمی چینی استفاده کنید.

روغنهای اساسی را امتحان کنید: روغنهای اساسی مانند روغن نعناع فلفلی، روغن شمعدانی، روغن اسطوخودوس، و روغن رزماری می توانند رشد مو را تقویت کرده و تراکم مو را بهبود بخشند.

شستشوی سر با کافئین : کافئین با گسترش مرحله آناژن اجازه می دهد تا طول و ضخامت مو افزایش یابد. شستشو دهنده قهوه را با مخلوط کردن قهوه و آب آماده کرده و موهایتان را با آن شست و شو دهید.

آب پیاز بزنید: استفاده از آب پیاز میتواند به بهبود رشد مو کمک کند و همچنین ثابت شده است که در درمان آلوپسی نیز موثر است.

مجله اینترنتی سلامت

از انگور فرنگی هندی استفاده کنید: انگور فرنگی هندی به افزایش حجم مو کمک می کند. پودر آن را با روغن نارگیل مخلوط کرده و این ترکیب را به پوست سر و موهای خود بمالید.

ماسک تخم مرغ و عسل: پپتیدهای موجود در زرده تخم مرغ به رشد مو کمک می کنندو عسل یک آبرسان قوی است.

ژل آلوئه ورا بزنید: ژل آلوئه ورا به تحریک رشد مو کمک می کند، بنابراین حجم مو ( موهای پرپشت ) را بهبود می بخشد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 13 =