موهای پرپشت به طور کلی می تواند با مراقبت مناسب از مو و برخی از داروهای خانگی بهبود یابد. با این حال، اگر اقدامات مراقبت از خود موثر واقع نشوند یا بیماری پزشکی داشته باشید که باعث ریزش و نازک شدن مو شود، ممکن است به درمان پزشکی نیاز داشته باشید.

مجله اینترنتی توزلو

درمان های طبیعی برای موهای پرپشت

از گیاهان دارویی استفاده کنید: برخی گیاهان می توانند به افزایش حجم مو کمک کنند؛ از شامپوها یا سرم های حاوی جینسینگ، شنبلیله، بهرنگ، ریتا، براهمی، شیکاکای، چای سبز (اپی گالوکاتکین-۳-گالات)، تری فالا و گیاه ختمی چینی استفاده کنید.

روغنهای اساسی را امتحان کنید: روغنهای اساسی مانند روغن نعناع فلفلی، روغن شمعدانی، روغن اسطوخودوس، و روغن رزماری می توانند رشد مو را تقویت کرده و تراکم مو را بهبود بخشند.

شستشوی سر با کافئین : کافئین با گسترش مرحله آناژن اجازه می دهد تا طول و ضخامت مو افزایش یابد. شستشو دهنده قهوه را با مخلوط کردن قهوه و آب آماده کرده و موهایتان را با آن شست و شو دهید.

آب پیاز بزنید: استفاده از آب پیاز میتواند به بهبود رشد مو کمک کند و همچنین ثابت شده است که در درمان آلوپسی نیز موثر است.

مجله اینترنتی سلامت

از انگور فرنگی هندی استفاده کنید: انگور فرنگی هندی به افزایش حجم مو کمک می کند. پودر آن را با روغن نارگیل مخلوط کرده و این ترکیب را به پوست سر و موهای خود بمالید.

ماسک تخم مرغ و عسل: پپتیدهای موجود در زرده تخم مرغ به رشد مو کمک می کنندو عسل یک آبرسان قوی است.

افسردگی پس از زایمان ممکن است با تغییرات سیستم ایمنی بدن ارتباط داشته باشد
بیشتر بخوانیم

ژل آلوئه ورا بزنید: ژل آلوئه ورا به تحریک رشد مو کمک می کند، بنابراین حجم مو ( موهای پرپشت ) را بهبود می بخشد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =