صفر تاصد ساخت اسپویلر تلگرام Spoiler Message در انواع گوشی 

به گزارش مجله اینترنتی توزلو

اسپویلر تلگرام (Spoiler Message) 

نحوه ساخت پیام اسپویل (Spoiler Message) چگونه است؟ پیام اسپویلر تلگرام قابلیت جدیدی این پیام رسان است.

تلگرام یک پیام رسان رایگان، قدرتمند و با سرعت بالا مبتنی بر رایانش ابری برای دستگاه ها و سیستم عامل‌های مختلف از جمله اندروید است. این مسنجر به شما این امکان را میدهد که در فضایی کاملا امن و به صورت نامحدود به ارسال پیام و فایل های گوناگون با دیگران در سراسر جهان بپردازید.

همچنین قبل‌تر درباره قابلیت‌های تازه Telegram 8.4 صحبت کرده‌ایم. حال میخواهیم یکی از این قابلیت‌هایی که کاربرد زیادی دارد و جدیدا ترند شده است را مورد بررسی قرار دهیم.

پیام اسپویلر قابلیتی در تلگرام که کاربران می‌توانند ‌ قسمت‌هایی از متن که حاوی اسپویل هستند، برفکی کنند و مخاط با کلیک  بر روی آن، می‌تواند متن مخفی‌شده را مشاهده کنند. قسمت‌هایی که با  اسپویلر برفکی شده‌ باشند، علاوه‌ بر فهرست چت‌ها در تلگرام، در نوتیفیکیشن‌ها نیز برفکی نمایش داده می‌شوند.

پیام اسپویلر تلگرام (Spoiler Message)

در دوازدهمین به‌روزرسانی امسال، قابلیت‌های واکنش با اموجی برای بازخوردی سریع، قالب‌بندی متن مخفی شده (اسپویلر)، کدهای QR، دکمه‌ای برای ترجمه‌ی مستقیم پیام‌ها در اپلیکیشن و… به تلگرام اضافه شده است. که در ادامه نحوه ساخت پیام اسپویل (Spoiler Message) را توضیح خواهیم داد.

پیام اسپویل

روش استفاده از اسپویلر تلگرام،  پس از نوشتن پیام و قبل از ارسال ، عبارت مورد نظر را با نگه‌داشتن انگشت خود  بر روی متن انتخاب شده   روی سه‌نقطه‌ی عمودی در منو ظاهر‌شده ضربه بزنید. با انتخاب اسپویلر (Spoiler)، عبارت انتخاب‌شده زیر پوششی از پیکسل‌های نامنظم مخفی می‌شود.

 

پیام اسپویل
نحوه ساخت پیام اسپویلر تلگرام چگونه است؟

 

اگر بعد از آپدیت به نسخه ۸/۴ هنوز گزینه‌ی اسپویلر را مشاهده نمی‌کنید، از راه دیگر با قراردادن || (دو خط عمودی) در دو طرف عبارت است: ||spoiler text||

 

نحوه ساخت پیام اسپویلر

نحوه ساخت پیام اسپویلر

اسپویلر تلگرام در گوشی‌ شیائومی

در گوشی‌ شیائومی، برای استفاده ازاسپویلر ، بعد از انتخاب متن مدنظر، سه‌نقطه (…) بالا سمت راست را بزنید تا گزینه‌‌ی اسپویلر را مشاهده کنید.

اسپویلر تلگرام در  گوشی آیفون

در سیستم‌عامل iOS، مانند اسپویلر تلگرام در سیستم‌عامل اندروید است، با این تفاوت که گزینه‌ی اسپویلر در قسمت تغییر فرمت نوشتاری متن و درکنار گزینه‌های مختلفی مثل Bold و Italic قرار دارد. بعد از انتخاب عبارت مدنظر خود، از قسمت تغییر فرمت متن می‌توانید با انتخاب اسپویلر (Spoiler) عبارت را به‌صورت مخفی‌شده در متن خود ارسال کنید.

 

اسپویلر در آیفون

اسپویلر در آیفون

منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =