نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت ایرانسل و همراه اول [کد دستوری لغو]

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

در این نوشتار به نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل می‌پردازیم. در این آموزش همراه ما باشید.

این روزها یکی از مشکلات همه مشترکان اپراتورهای تلفن های همراه ایرانسل و همراه اول قطع نشدن اینترنت همراه، به صورت خودکار پس از تمام شدن بسته‌های اینترنتی و مصرف اینترنت با تعرفه آزاد است.

مشترکان زیادی هستند که با قبض‌هایی با مبالغ بالا به دلیل استفاده کردن از اینترنت با تعرفه آزاد مواجه شده‌اند و به دنبال پاسخ این سوال هستند که چگونه مصرف اینترنت آزاد را قطع کنیم ؟ برای یافتن پاسخ این سوال در این نوشتار به نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت ، پرداخته‌ایم. تا پایان همراه ما باشید.

نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت

غیر فعال کردن مصرف اینترنت آزاد تلفن همراه از طریق کد های دستوری اعلام شده است. مصرف اینترنت آزاد به این معناست که شما وقتی بسته اینترنت فعال بر روی خط خود دارید و تمام می‌شود، برای استفاده از اینترنت به صورت آزاد یا از موجودی شارژ شما کم می‌شود یا هزینه آن بر روی قبض شماره شما اعمال می‌شود.

هزینه استفاده از اینترنت آزاد برای مشترکین سیم کارت‌های دائمی هر کیلوبایت، ۰٫۴ ریال و برای مشترکین سیم کارت‌های اعتباری ۰٫۶ ریال است. در صورتی که بسته اینترنت شما به پایان رسد با استفاده از طرح کنترل مصرف آزاد اینترنت می‌توانید از شارژ سیم‌کارت خود در برابر مصرف آزاد اینترنت محافظت کنید.

یعنی اگر بسته اینترنت فعالی بر روی خط شما نبود بسته اینترنت شما قطع می شود تا شما دوباره اقدام به خرید بسته اینترنت همراه جدید کنید. اگر شما از کاربران همراه اول یا از کاربران ایرانسل هستید می‌توانید برای نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت با شماره گیری کد های دستوری اقدام کنید.

نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت

هزینه مصرف یک گیگابایت اینترنت آزاد در سیم کارت های دائمی حدود ۴۲ هزار تومان است و هزینه مصرف یک گیگابایت اینترنت آزاد در سیم کارت های اعتباری حدود ۶۳ هزار تومان است.

کاربران اپراتورهای تلفن همراه برای خرید یک گیگابایت اینترنت حدود ۵ هزار تومان باید پرداخت کند. در صورتی که اگر مشترکی بعد از اتمام بسته اینترنت همراه خود بسته اینترنتی خریداری نکند و از اینترنت آزاد استفاده کند، در هزینه‌های سیم کارتش اختلاف قیمت بسیار زیادی به وجود می‌آید.

کد‌های دستوری اپراتورهای تلفن همراه اعدادی هستند که شما به راحتی می توانید از این کد ها استفاده کنید. برای شماره گیری این کدها نیازی نیست مبلغی پرداخت کنید و به صورت رایگان می‌توانید این کد ها را شماره گیری کنید.

شما با هر نوع تلفن همراهی که دارید می توانید این کد ها را شمارگیری کنید و نیاز به گوشی با قابلیت خاصی نیست، در اینجا آموزش لغو اینترنت آزاد ایرانسل و آموزش لغو دیتای آزاد همراه اول را ارائه داده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

میزان مصرف اینترنت پابجی موبایل

میزان مصرف اینترنت بازی های آنلاین

نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت اپراتور های ایرانسل و همراه اول

آموزش لغو دیتای آزاد همراه اول: اگر شما از مشترکین همراه اول هستید می‌توانید با شماره گیری کد لغو اینترنت آزاد همراه اول جهت قطع خودکار اینترنت پس از به پایان رسیدن بسته اینترنت همراه اول اقدام کنید و مصرف اینترنت آزاد سیم کارت همراه اول خود را غیر فعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت

مشترکین اپراتور همراه اول که از کد لغو اینترنت آزاد همراه اول استفاده کرده‌اند، می‌توانند با شماره گیری کد دستوری زیر جهت فعال سازی مجدد مصرف اینترنت با تعرفه آزاد اقدام نمایند تا پس از اتمام بسته اینترنت همراه به طور خودکار اینترنت آزاد همراه اول برای شما فعال شود.

نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت

برای استعلام باقی مانده حجم اینترنت همراه اول با شماره گیری کد دستوری زیر می‌توانید حجم باقی‌ مانده اینترنت همراه خود را در اپراتور همراه اول مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:

میزان مصرف اینترنت کال آف دیوتی

میزان مصرف اینترنت فورتنایت

نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت

آموزش لغو اینترنت آزاد ایرانسل: اگر از مشترکین اپراتور ایرانسل هستید می‌توانید با شماره گیری کد دستوری لغو دیتای آزاد ایرانسل جهت قطع مصرف آزاد اینترنت سیم کارت خود پس از به اتمام رسیدن بسته اینترنت همراه ایرانسل اقدام کنید.

نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت

مشترکین ایرانسلی که از کد دستوری لغو دیتای آزاد ایرانسل بهره بردند همچنین می‌توانند با شماره گیری کد دستوری زیر جهت فعال سازی مصرف اینترنت با تعرفه آزاد اقدام کنند تا پس از پایان بسته اینترنت همراه خود به طور خودکار اینترنت آزاد ایرانسل برایشان فعال شود.

بیشتر بخوانید:

میزان مصرف اینترنت توییچ

میزان مصرف اینترنت اسپاتیفای

نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت

برای استعلام گرفتن حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل با شماره گیری کد دستوری زیر می‌توانید حجم باقی مانده اینترنت همراه ایرانسل خود را مشاهده کنید.

نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت

در حال حاضر دیتای موبایل و بخصوص بسته‌های اینترنت همراه ارائه ‌شده توسط اپراتورها تلفن همراه حداکثر استفاده افراد به اینترنت را تشکیل می‌دهد؛ از آنجا که یکی از مشکلات همیشگی کاربران تلفن‌های همراه که گاهی بار مالی زیادی برای آنها تحمیل می‌کند، قطع نشدن اینترنت همراه بعد از تمام شدن بسته‌های اینترنتی و مصرف اینترنت به نرخ آزاد است.

رگولاتوری با هدف مدیریت هزینه‌ها، شفاف‌سازی و جلوگیری از مصرف اینترنت با تعرفه آزاد برای مشترکین، اپراتورها تلفن همراه را ملزم کرده است کد دستوری لغو مصرف داده آزاد را ایجاد کنند.

به علت شکایت‌های بی‌شمار مشترکین از اپراتورهای تلفن همراه، رگولاتوری امکانی را فراهم کرده است تا کاربران این اپراتورها بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را با کد دستوری لغو مصرف داده آزاد غیرفعال کنند.

تعرفه اینترنت همراه در کشورمان به شدت بالا است و برخلاف اعتراضات مشترکان هنوز هم در لیست بسته‌های اپراتور‌های ایرانسل و همراه اول در شماره‌گیری کدهای USSD، سرویس‌های پر حجم به چشم نمی‌خورد.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص نحوه غیرفعال کردن مصرف آزاد اینترنت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =