نخود جایگاه ویژه ای در جامعه به من داد

موفقیت در زندگی و شغل برای افراد بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که می تواند با این موفقیت در جامعه نیز جایگاه ویژه ای داشته باشد و افراد نیز حساب دیگری روی شما باز خواهند کرد. من توانستم با تجارت محصول نخود به ثروت زیادی برسم و جایگاهم را در جامعه نیز بالا ببرم.

نخود سه خوان کرمانشاه

کرمانشاه برای تولید نخود یکی از قدیمی ترین شهرها به حساب می آید و با توجه به همین قدمت تولید نخود سه خوان کرمانشاه کیفیت بی نظیری دارد زیرا کشاورزان آن سالهاست در تولید نخود فعالیت می کنند.

شاید دلیل این اختلاف کیفیت تجربه ای باشد که این کشاورزان از دیرباز کسب کرده و نسل به نسل انتقال داده اند و اکنون در این زمان توانسته اند چه در بخشهای داخلی و چه در صادرات حرف اول را بزنند و هرکسی که نخود شناس خوبی باشد، می داند که با کیفیت ترین نخود مربوط به کرمانشاه است ۵۰ تا ۶۰ درصد سهم نخود بازار داخلی را نخود کرمانشاه تشکیل می دهد.

نخود سیاه کیلویی

منظور از مرغوبیت نخود سیاه کیلویی این است که نخودها را با استفاده از اندازه های آنها دسته بندی می کنند.

نخود سه خان ترکیبی از اندازه های ۷ و ۸ و ۹ میلی‌ متر است که اگر مقداری سایز ۶ هم در آن وجود داشته‌ باشد یعنی این نخود، نخود سه خان اصل نیست و عمده این نخود را باید سایز ۸ تشکیل دهد پس در هنگام خرید به این موارد توجه ویژه داشته باشید تا بتوانید نخود سه خان اصلی را خرید کنید.

اگر در نخود سایز۶ وجود داشته باشد یعنی آن نخود به اندازه کافی مرغوب نیست و قیمت آن پایین تر از سه خان اصل باید باشد و داخل آن نباید هیچگونه ضایعاتی وجود داشته باشد و وجود هرگونه ضایعات داخل آن سبب افت کیفیت آن می شود و به هیچ عنوان نباید با قیمت نخود سه خان مرغوب خریداری و فروخته شود.

نخود شامی

از آنجایی که امروزه وجود انواع ویتامینها و ترکیبات معدنی در مواد غذایی کاهش یافته خوب است مواد غذایی را مصرف کنیم که دارای میزان زیادی از این ترکیبات باشد به همین سبب نخود شامی که یکی از منابع ویتامین ها است در شهرهای دیگر نظیر لرستان هم تولید می شود.

لرستان با سطح زیر کشت نخود خود توانسته سهم قابل قبولی از بازار را به خود اختصاص دهد و جالب است، بدانیم نخود در همه ی شرایط های خاکی و آب و هوایی رشد خوبی ندارد.

آن میزان ویتامین را که باید داشته باشد در آن موجود نیست و فقط به سبب آب و هوای مناسب برای رشد این گیاه و خاک مرغوب است که می توان نخود سه خان درجه یک و اعلاء برداشت کرد که لرستان دارای تمام این ویژگیها می باشد پس نخودی که در این شهر کشت می شود نمونه‌ های درجه یکی است که می توان در بازار آن را یافت.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 16 =