نسخه دیگری از آنتونوف Mriya، بزرگ‌ترین هواپیمای جهان ساخته می‌شود

نسخه دیگری از آنتونوف Mriya، بزرگ‌ترین هواپیمای جهان ساخته می‌شود

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

جنگ روسیه و اوکراین به بسیاری از ساختمان‌ها و سازه‌ها آسیب زده و البته بزرگ‌ترین هواپیمای جهان یعنی آنتونوف An-225 Mriya ساخت اوکراین را از بین برده است. حالا شرکت آنتونوف اعلام کرده که طراحی نسل دوم این هواپیمای باربری آغاز شده است.

شرکت دولتی آنتونوف اوکراین در بیانیه‌ای در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که کار تولید دومین An-225 موسوم به «مریا» را شروع کرده و هزینه این پروژه حداقل ۵۰۰ میلیون دلار خواهد بود. البته این شرکت می‌گوید این رقم ممکن است در ادامه افزایش یابد؛ زیرا آن‌ها هنوز در مراحل ابتدایی کار قرار دارند و اطلاعات بیشتر در این باره پس از پایان جنگ روسیه اعلام خواهد شد.

قطعات آنتونوف Mriya فعلی به نسخه بعدی منتقل می‌شود

هنوز مشخص نیست که بودجه ساخت این هواپیما از کجا تأمین می‌شود، اما پیش‌تر گفته شده بود که ویرجین ایرویز متعلق به «ریچارد برنسون» بودجه آن را تأمین می‌کند. شرکت Ukroboronprom که والد آنتونوف است، ابتدا تخمین زده بود که تعمیر مریا بیش از پنج سال زمان و ۳ میلیارد دلار بودجه لازم داشته باشد. در ادامه بررسی‌های پیشرفته‌تر نشان داد که حدود ۳۰ درصد از قطعات این هواپیما برای ساخت نسخه جدید آن قابل استفاده است.

«دمیترو کولبا»، وزیر امور خارجه اوکراین هم در توییتی با اشتراک گذاشتن تصویر بالا نوشت: «این بزرگ‌ترین هواپیمای دنیا، AN-225 «مریا» (یا «رویا» در اوکراینی) بود. شاید روسیه مریای ما را نابود کرده باشد. اما هرگز نمی‌تواند رویای ما در تبدیل شدن به یک کشور قدرتمند، آزاد و دموکراتیک اروپایی را از بین ببرد. ما پیروز خواهیم شد!»

آنتونوف مریا که طول بال‌های آن به ۸۸ متر می‌رسید، اولین بار در تاریخ ۲۱ دسامبر ۱۹۸۸ پرواز کرد. حداکثر وزن این هواپیما در زمان پرواز می‌توانست ۶۴۰ تن باشد. این هواپیما در زمان خود بلندترین طول بال را داشت اما حالا هواپیمای Roc با طول بال ۱۱۷ متری عملاً بزرگ‌ترین هواپیمای جهان از نظر طول بال است.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =