لوگوی دیجیاتو

نشریه فوربس: بیش از نیمی از معاملات بیت کوین غیرواقعی هستند

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

بررسی‌های نشریه فوربس نشان می‌دهند که داده‌های مربوط به حجم معاملات بیت کوین در ۱۵۷ صرافی نادرست است و با آن‌چه در واقعیت اتفاق می‌افتد، همخوانی ندارد. صرافی‌ها حجم معاملات بزرگ‌ترین رمزارز بازار را تقریبا دو برابر واقعیت نشان می‌دهند.

به گزارش «خاویر پکس» از مجله فوربس، مغایرتی بین داده‌های گزارش شده از سوی صرافی‌های رمزارزی و ارقام واقعی وجود دارد. پکس در این بررسی دریافته که حجم معاملات بیت کوین در گروهی از صرافی‌های کوچک تقریبا ۹۵ درصد کمتر از چیزی است که آن‌ها ادعا می‌کنند. صرافی‌هایی که تحت رگولاتوری خاصی قرار ندارند – مثل بایننس و Bybit – هم تقریبا آمارهای خود را دو برابر بالاتر از واقعیت ارائه می‌کنند.

پکس می‌گوید: «بیش از نصف حجم معاملاتی که گزارش می‌شود، احتمالا جعلی یا غیراقتصادی هستند. حجم معاملات روزانه بیت کوین در سطح جهان در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۲۸ میلیارد دلار بود. این رقم ۵۱ درصد کمتر از ۲۶۲ میلیارد دلاری است که از مجموع ارقام گزارش‌ شده از منابع مختلف به دست می‌آید.»

فوربس مدعی است که اگر عدد حجم معاملات بیت کوین به عنوان تحت نظرترین رمزارز دنیا غیرقابل اطمینان باشد، باید با شک و تردید بیشتری به حجم معاملات رمزارزهای کوچک‌تر نگاه کرد. این حجم یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی است که سرمایه‌گذاران را به سرمایه‌گذاری در این بازار ترغیب می‌کند.

پکس در یادداشت خود به گزارشی از سوی شرکت Bitwise Asset Management اشاره می‌کند که مدعی بود ۹۵ درصد حجم معاملات رمزارزها در صرافی‌هایی که تحت چارچوب‌های قانونی قرار نگرفته‌اند، غیرواقعی یا از نوع معامله فریب بوده‌اند. شرکت Chainalysis هم در ماه فوریه در گزارشی گفته بود که شیوه‌های معامله فریب به نگرانی مهمی در نگاه سرمایه‌گذاران توکن‌های غیرقابل معاوضه تبدیل شده است.

کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا می‌گوید معامله فریب یعنی ورود یا ظاهرسازی برای ورود به یک تراکنش به منظور ایجاد این دورنماست که خرید یا فروش شکل گرفته است. ولی این روش در بازار ریسک ندارد و پوزیشن معامله‌گر را عوض نمی‌کند. معامله‌گران برای افزایش حجم معاملات یک دارایی دست به انجام این کار می‌زنند تا فضا را برای سایر سرمایه‌گذاران جذاب‌تر به نمایش بگذارند.

اگر تمایل داشتید می‌توانید این مطلب را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شش =