نقش و نگار پارچه ثروتم را رنگین کرد

 بعد از یادگیری مهارتهای کسب و کار و تجارت، تصمیم گرفتم به شغل سنتی پدرم رونق بدهم و ثروت زیادی برای خودم و خانواده ام از این راه بدست آوردم. در حوزه پارچه انواع مختلفی از آن در بازار ایران وجود دارد.

پارچه نانو

یکی از ویژگی های کلیدی و بسیار مهم پارچه نانو این است که این پارچه ها قادر هستند تا دمای بدن را به خوبی حفظ کرده و در برابر سرما و گرما از بدن انسان محافظت کنند. یکی از خواص فوق العاده این نوع پارچه این است که می تواند در سرمای زمستان بدن را به طور کامل گرم نگه داشته و در گرمای تابستان نیز بدن را خنک نگه دارد. این ویژگی فوق العاده پارچه های نانو باعث می شود تا شما بتوانید در روزهای بسیار گرم و یا سرد سال به میزان زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و هزینه های خود را کاهش دهید. ویژگی کشسانی فوق العاده ای که این پارچه ها دارند اصلی ترین دلیل به وجود آمدن این ویژگی فوق العاده در پارچه های نانو می باشد.

پارچه مبلی

ممکن است تابه‌حال اسم پارچه مبلی مازراتی به گوش‌تان خورده باشد. علاوه بر ماشین اسپورت، مازراتی نام یکی از انواع پارچه مبلی است که برخی آن را یک پارچه مبلی لاکچری می‌دانند. امروزه بسیاری متقاضی خرید این پارچه هستند و لیست قیمت پارچه مبلی مازراتی یکی از عباراتی‌ست که بسیار مورد جستجو قرار می‌گیرد.

بافت پارچه مبلی مازراتی تا حدودی شبیه به مخمل است اما ناهمواری کمتری دارد. این پارچه در سطح خود دانه‌های کوچک و ریزی دارد که به‌طور منظم در کنار هم قرار گرفته‌اند. این نوع پارچه درطول زمان دچار سایش شده و رطوبت را کاملا به خود جذب می‌کند.

پارچه کتان کش

به لطف فناوری هایی که در حال حاضر وجود دارد، می توانیم با کمک گرفتن از مواد طبیعی یا مصنوعی برای طراحی انواع پارچه استفاده کنیم. پارچه کتان کش نیز از همین ایده کمک گرفته و با استفاده از الیاف گیاهی و طبیعی توانسته است به این محبوبیت در بین افراد برسد. استفاده از الیاف طبیعی در پارچه مزایای زیادی دارد و با پوست بدن انسان سازگارتر است. اغلب در تابستان ها بدن را خنک نگه داشته و از افزایش دمای بدن جلوگیری می کند.

پارچه کتان به دلیل ایستایی خوبی که دارد، باعث شده تا طراحان لباس به این دست از پارچه ها علاقه مند شوند. در دوخت پیراهن مردانه، شلوار و مانتو می توانید از این پارچه استفاده کنید. از کاربردهای گسترده آن می توان به تیه کاغذهای سیگار و یا اسکانس و کاغذ اشاره کرد. همچنین به دلیل جذب بالای آب در مواردی مثل دستمال های حوله ای اشپرخانه و دستمال کاغذی اشاره نمود. شما می توانید از این پارچه برای دکور مثل روکش ها صندلی نیز استفاده کنید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + بیست =