مرگ حداقل 15 میمون در آزمایش‌های نورالینک؛ گروه حامی حیوانات شکایت می‌کند

نورالینک به آزار و مرگ حداقل ۱۵ میمون در آزمایش‌های خود متهم شد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

یک گروه حامی حقوق حیوانات در گزارشی که بر اساس اسناد عمومی فعالیت‌های نورالینک تنظیم شده، می‌گوید این شرکت شدیدا به میمون‌های آزمایشگاهی آسیب رسانده و حداقل موجب مرگ ۱۵ میمون در طول آزمایش‌های خود شده است. این گروه قرار است از نورالینک شکایت کند.

به گزارش نیویورک پست، نورالینک در بازه زمانی ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ آزمایش‌هایی را روی ۲۳ میمون در مرکزی در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس انجام داده که ظاهرا آسیب‌های بسیاری را به حیوانات وارد کرده است. در یک مورد، گفته شده که ظاهرا یکی از میمون‌ها برخی از انگشتان دست و پایش را از دست داده و بعدا کشته شده است.

در یک مورد دیگر، حفره‌هایی در جمجمه یکی از میمون‌ها ایجاد و الکترودها در مغز او کاشته شده بودند. با این حال، این جراحی باعث ایجاد عفونت‌های پوستی شد و محققان را به اتانازی این حیوان مجبور کرد. در مثال سوم، یک میمون پس از کاشت الکترودها در مغزش دچار حالت استفراغ، قی کردن و نفس‌نفس زدن شد. محققان در اسناد خود ثبت کرده‌اند که این میمون چند روز بعد از شدت خستگی و بی‌حالی بیهوش شد و آن‌ها او را اتانازی کردند. اتانازی به فرآیندی گفته می‌شود که در آن حیوان را برای رهایی از درد از پای در می‌آورند.

جرمی بکام: نورالینک مشغول کشتن حیوانات بوده است

«جرمی بکام»، مدیر «کمیته پزشکی درمان‌های مسئولانه» (PCRM) می‌گوید: «تقریبا تک‌تک میمون‌هایی که در مغزشان تراشه کاشته شده از پیامدهای سلامتی بسیار جدی رنج برده‌اند. رک و پوست‌کنده بگویم، آن‌ها مشغول معلول کردن و کشتن حیوانات بوده‌اند.»

گروه PCRM حالا ظاهرا پیش‌نویس شکایتی را تنظیم کرده که قرار است به وزارت کشاورزی ارسال شود. آن‌ها نورالینک و دانشگاه کالیفرنیا، دیویس را به نقض ۹ قانون فدرال در زمینه حمایت از حیوانات متهم کرده‌اند. این قوانین به منظور کاهش آسیب‌های وارده بر حیوانات در زمان انجام آزمایش‌ها در نظر گرفته شده‌اند.

این گزارش هراس‌انگیز در شرایطی منتشر شده که نورالینک می‌خواهد به‌زودی مرحله آزمایش انسانی خود را آغاز کند. ایلان ماسک در ماه دسامبر گفته بود که مرحله آزمایش‌های انسانی محصولات این شرکت در سال ۲۰۲۲ شروع می‌شود.

نورالینک هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 11 =