هدست واقعیت افزوده گوگل مجهز به تراشه سفارشی احتمالا 2024 از راه می‌رسد

هدست واقعیت افزوده گوگل با تراشه سفارشی سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شود

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

طی ماه‌های گذشته مشخص شد که گوگل در حال توسعه «سیستم عامل واقعیت افزوده» برای توسعه محصولی خلاقانه است. اکنون در گزارش جدیدی ادعا شده که غول موتور جستجو در حال کار روی هدست واقعیت افزوده خود با نام رمز «Project Iris» است.

به نقل از منابع آشنا با فعالیت‌های داخلی شرکت گوگل، گفته شده که این شرکت قصد دارد با عرضه این هدست در سال ۲۰۲۴ رقابت خود با متا و اپل را آغاز کند. هر دو شرکت هم اکنون برنامه‌های خود را برای حضور در بازار واقعیت افزوده اعلام کرده‌اند و هم اکنون در حال کار روی دستگاه‌های خود هستند.

هدست واقعیت افزوده گوگل با تراشه سفارشی تنسور؟

علاوه بر این، گفته شده که گوگل برای هدست واقعیت افزوده خود از یک «پردازنده سفارشی» بهره خواهد برد که احتمالا مبتنی بر تنسور یا شبیه به آن است. در همین رابطه، «ریک استرلو» آگوست سال گذشته گفته بود که تراشه تنسور «برای ایجاد پیشرفت‌های بزرگ در زمینه واقعیت افزوده فوق‌العاده است.» از طرفی دیگر، گفته شده که این دستگاه از یک باتری داخلی بهره می‌برد که با این وجود نیازی به اتصال دائم ندارد.

هم اکنون شرکت‌های زیادی در تلاش هستند تا وارد این حوزه شوند و به همین منظور گوگل کار خود روی این هدست را بسیار محرمانه انجام می‌دهد. ظاهرا تیم توسعه آن در یک ساختمان جداگانه در منطقه «خلیج سان فرانسیسکو» مشغول به کار هستند و برای ورود به آن از نوعی کارت ویژه استفاده می‌کنند و همچنین با غول موتور جستجو توافق نامه‌های عدم افشا را امضا کرده‌اند. گفته می‌شود که هم اکنون ۳۰۰ کارمند روی این پروژه کار می‌کنند و صدها نفر دیگر نیز استخدام خواهند شد.

درباره سایر رقبا فعال در این حوزه، گفته شده که اپل ممکن است هدست واقعیت ترکیبی خود را در اواخر سال جاری معرفی کند اما این دستگاه تا سال ۲۰۲۳ عرضه نخواهد شد. از سویی دیگر، کمپانی متا در سال ۲۰۲۲ قصد دارد تا از «پروژه کامبریا» و هدست واقعیت مجازی خود رونمایی کند.

منبع دیجیاتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + پنج =