استخراج‌کنندگان یا ماینرهای بیت کوین مستقر در ایالات‌متحده، تنها در چند ماه اول سال ۲۰۲۴، به‌اندازه ۲.۷ میلیارد دلار مصرف برق داشته‌اند.

«پل هافمن»، تحلیلگر شرکت Best Brokers می‌گوید:

«از آغاز سال ۲۰۲۴، با استخراج بیت کوین در ایالات‌متحده، ۲۰۸۲۲.۶۲ گیگاوات‌ساعت انرژی الکتریکی مصرف شده است. با میانگین نرخ تجاری ۰.۱۲۸۱ دلار به‌ازای هر کیلووات‌ساعت، این امر هزینه‌ای معادل با ۲,۶۶۷,۳۷۸,۱۹۶ دلار داشته است.»

هافمن در ادامه توضیح می‌دهد که با «این میزان انرژی می‌توان هر خودرو برقی را در ایالات‌متحده ۸۷.۵۲ بار شارژ کرد یا مصرف برق ۱,۹۸۳,۱۰۷ خانوار را برای یک سال تأمین کرد که ۱.۵۱ درصد از کل خانوارهای ایالات‌متحده را تشکیل می‌دهند.»

افزایش برق موردنیاز برای استخراج بیت کوین

در سراسر جهان، تا به امروز ۱۱۶۵۵۰ بیت کوین به ارزش ۸.۲ میلیارد دلار ا‌ستخراج شده است که ماینرهای آمریکایی ۴۴۱۰۲ بیت کوین یا ۳۷.۸۴ درصد از آن را به خود اختصاص داده‌اند. تا قبل از رویداد هاوینگ ماه آوریل، برق مورد نیاز برای استخر‌اج یک بیت کوین ۴۰۷,۰۵۹.۰۱ کیلووات‌ساعت بوده که حدود ۵۲۱۴۴.۲۶ دلار هزینه داشت. از آن زمان، ا‌ستخراج ۱ بیت کوین به ۸۶۲۶۳۵.۵۵ کیلووات‌ساعت انرژی نیاز دارد که ارزش آن معادل حدود ۱۱۰۵۰۳.۶۱ دلار هزینه است.

با وجود مصرف انرژی بسیار زیاد، استخراج بیت کوین درحال‌حاضر تنها صنعت جهانی است که عمدتاً از انرژی پایدار استفاده می‌کند. در ماه ژانویه، گزارشی اعلام کرده بود که استفاده از انرژی پایدار برای استخراج بیت‌کوین به بالاترین حد خود یعنی ۵۴.۵ درصد افزایش یافته است. در همین حال، استخراج انرژی پایدار در کل سال ۲۰۲۳ به میزان ۳.۶ درصد افزایش یافته است.

<دیجیاتو / منبع

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =