هند 54 اپلیکیشن و بازی چینی دیگر از جمله Garena Free Fire را ممنوع کرد

هند ۵۴ اپلیکیشن و بازی چینی دیگر از جمله Garena Free Fire را ممنوع کرد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

هند از حدود یک سال و نیم پیش به دلایل امنیت ملی برخی اپلیکیشن‌های مربوط به چین را مسدود کرده است. حالا بیش از ۵۰ اپلیکیشن چینی دیگر که شامل مواردی مانند بازی بتل رویال Garena Free Fire می‌شود نیز در این کشور از دسترس خارج شده‌اند و گوگل نیز این موضوع را تایید کرده است.

برخی اپلیکیشن‌هایی که حالا در هند مسدود شده‌اند، مانند Sweet Selfie HD و Viva Video Editor ظاهرا نسخه‌های جدید یا شبیه‌سازی شده بیش از ۳۰۰ برنامه چینی است که دهلی نو از اواسط سال ۲۰۲۰ تاکنون آن‌ها را به طور کل از دسترس خارج کرده. در همین رابطه، دو کشور چین و هند به دلیل طولانی شدن اختلافات مرزی، در چند سال گذشته تنش‌های ژئوپلیتیکی بسیار زیادی داشته‌اند.

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند، با استناد به بخش ۶۹A قانون فناوری اطلاعات، این دستور را صادر کرده است. این قانون به دولت هند اجازه می‌دهد تا دسترسی عمومی به هر وب‌سایت یا برنامه‌ای که گمراه‌کننده یا تهدید‌کننده امنیت ملی کشور تشخیص داده شود را ممنوع کند.

گوگل دستور دولت هند را تایید کرد

سخنگوی گوگل نیز در بیانیه‌ای این دستور را تایید و اعلام کرد که به آن عمل خواهند کرد:

«با دریافت دستور موقت که طبق بخش ۶۹A قانون فناوری اطلاعات به تصویب رسیده، پس از فرآیند تعیین شده، به توسعه‌دهندگان تحت تاثیر آن اطلاع داده‌ایم و دسترسی به برنامه‌هایی که در پلی استور هند وجود داشتند را به طور موقت مسدود کرده‌ایم.»

Garena Free Fire – Illuminate که هم اکنون نیز از فروشگاه گوگل پلی و اپ استور اپل در هند خارج شده است، احتمالا محبوب‌ترین برنامه‌ای محسوب می‌شود که در تلاش‌های اخیر این کشور مسدود شده است. به گفته شرکت تحلیلی App Annie در ژانویه گذشته بیش از ۴۰ میلیون کاربر از ۷۵ میلیون کاربر فعال ماهانه جهانی این بازی بتل رویال چینی را کاربران هندی تشکیل داده بودند.

تلاش هندوستان برای مسدود کردن برنامه‌های چینی از اواخر ژوئن ۲۰۲۰ آغاز شد و در آن زمان استفاده از ۵۹ اپلیکیشن چینی از جمله تیک تاک و وی‌چت ممنوع شده بود.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =