هواوی از حالت بحران خارج شده است؛ حفظ درآمد ثابت در سال 2022

هواوی از حالت بحران خارج شده است؛ حفظ درآمد ثابت در سال ۲۰۲۲

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

هواوی، غول فناوری چینی تخمین زده که درآمد آن در سال ۲۰۲۲ ثابت مانده است که این موضوع نشان می‌دهد کاهش فروش آن به دلیل تحریم‌های ایالات متحده، متوقف و از حالت بحرانی خارج شده است.

طبق گزارش رویترز، شرکت هواوی در بیانیه خود به افزایش فروش ۰.۰۲ درصدی و درآمد ۹۱.۶۶ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۲ اشاره کرده و «اریک ژو»، رئیس دوره‌ای شرکت این موضوع را با لحنی خوش‌بینانه در نامه سالانه سال نو شرکت نشان داده است. او در نامه‌ای خطاب به کارکنان و رسانه‌ها نوشت:

«محدودیت‌های ایالات متحده اکنون به موضوع معمولی جدیدی برای ما تبدیل شده است و ما به کار خود بازگشته‌ایم.»

ژو در ادامه پیام خود اشاره کرده که کسب‌و‌کار شبکه مخابراتی این شرکت «رشد ثابت» خود را حفظ کرده و کاهش در بخش دستگاه‌های آن (به ویژه گوشی‌ها) مشاهده شده است. او همچنین گفت که این شرکت «به رشد سریعی» در تجارت ابری خود دست یافته است.

رشد هواوی در چند سال اخیر

بنابراین درآمد هواوی اکنون به میزان کمی نسبت به سال ۲۰۲۱ بیشتر شده است. در آن زمان غول فناوری چین درآمد ۹۱.۶۴ میلیارد دلاری را گزارش کرده بود که با اعمال تحریم‌های ایالات متحده بر این شرکت، فروش سالانه آن ۳۰ درصد کاهش یافت.

با این حال، درآمد سال ۲۰۲۲ هواوی همچنان بسیار پایین‌تر از رکورد ۱۲۲ میلیارد دلاری شرکت در سال ۲۰۱۹ است. در آن زمان این شرکت در اوج خود به عنوان یکی از برترین فروشنده گوشی‌های هوشمند اندرویدی در سطح جهان شناخته می‌شد.

سال ۲۰۱۹، دولت ترامپ با استناد به نگرانی‌های امنیت ملی، ممنوعیت تجاری برای هواوی اعمال کرد که این شرکت را از دسترسی به سیستم عامل اندروید برای گوشی‌های جدید خود، منع می‌کرد. هرچند هواوی سیستم عامل اختصاصی خود با نام هارمونی را راه‌اندازی کرد، اما طبیعتاً این موضوع تأثیر زیادی روی فروش دستگاه‌های آن در سراسر جهان گذاشت.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 10 =