واتس‌اپ به زودی پشتیبانی از 50 گوشی اندروید و iOS را متوقف خواهد کرد

واتس‌اپ به زودی پشتیبانی از ۵۰ گوشی اندروید و iOS را متوقف خواهد کرد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

واتس‌اپ به صورت دوره‌ای پشتیبانی از گوشی‌های قدیمی‌تر را کنار می‌گذارد، بنابراین جای تعجبی وجود ندارد که امسال نیز حدود ۵۰ دستگاه دیگر قادر به اجرای این برنامه پیام‌رسانی محبوب نخواهند بود. همچنین این دومین بار در سه ماه گذشته است که واتس‌اپ بخش بزرگی از دستگاه‌های اندروید و iOS را از لیست پشتیبانی خود خارج می‌کند.

آخرین بار در پاییز امسال واتس‌اپ اعلام کرد که دستگاه‌هایی مانند آیفون SE، آیفون ۶s و آیفون ۶s پلاس که سیستم عامل iOS 9 را اجرا می‌کنند و همچنین حداقل ۴۰ دستگاه اندرویدی از سامسونگ، هواوی، ال جی و سونی دیگر این اپلیکیشن را اجرا نخواهند کرد. این بار واتس‌اپ تأیید کرده که دیگر از ۵۰ گوشی مانند آیفون ۵ و آیفون ۵c پشتیبانی نخواهد کرد.

سایر گوشی‌های مهم دیگری که نام آنها در این لیست دیده می‌شود، شامل سری هواوی Ascend D، گلکسی S2 و گلکسی Ace 2 سامسونگ و سونی اکسپریا Arc S می‌شود.

چرا واتس‌اپ پشتیبانی از گوشی‌ها را متوقف می‌کند؟

دلیل اصلی که این گوشی‌ها دیگر واتس‌اپ را اجرا نخواهند کرد این است که برای مدت زیادی بروزرسانی نشده‌اند. به نظر می‌رسد واتساپ الزامات برنامه خود افزایش داده است، بنابراین گوشی‌هایی که حداقل اندروید ۵.۰ Lollipop یا iOS 12 را اجرا نمی‌کنند، نمی‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

در حال حاضر، در صفحه پرسش‌های متداول واتس‌اپ اشاره شده که این برنامه از گوشی‌های اندرویدی با سیستم عامل ۴.۱ و جدیدتر پشتیبانی می‌کند. با این حال، بسیاری از گوشی‌هایی که تا پایان سال پشتیبانی خود را از دست می‌دهند، از اندروید ۴.۱ Jelly Bean استفاده می‌کنند، بنابراین نمی‌توان صحت این اطلاعات را به طور کامل تأیید کرد.

در آخر باید اشاره کرد که تولید بیشتر گوشی‌هایی که نام آنها در لیست جدید آمده، قبلاً متوقف شده است، بنابراین برای واتس‌اپ منطقی به نظر می‌رسد که پشتیبانی از آنها را متوقف و منابع خود را در جای دیگری متمرکز کند. گوشی‌هایی که نام آنها در این لیست ذکر شده، دیگر نمی‌توانند از تاریخ ۳۱ دسامبر واتس‌اپ را اجرا کنند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =