مدیاتک اولین آزمایش‌های وای فای 7 را انجام داد؛ تا 2.4 برابر سریعتر از وای فای 6

وای فای ۷ از سوی مدیاتک با موفقیت آزمایش شد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

مدیاتک اولین آزمایش‌های مربوط به فناوری وای فای ۷ را با موفقیت انجام داده است و اگر همه چیز طبق انتظارات آن‌ها پیش برود، در سال ۲۰۲۳ شاهد محصولاتی با پشتیبانی از این فناوری خواهیم بود.

مدیاتک اعلام کرد که با استفاده از فناوری Wi-Fi 7 Filogic دو نسخه آزمایشی از فناوری وای فای ۷ را به مشتریان کلیدی و همکاران خود در صنعت فناوری نشان داده است. غول صنعت نیمه هادی اشاره کرد که با نمایش این نسخه آزمایشی قصد دارد «سرعت فوق‌العاده سریع و نرخ پایین تاخیر انتقال» این فناوری را به نمایش بگذارد.

سرعت فناوری وای فای ۷

طبق آزمایش‌های انجام شده، فناوری این شرکت می‌تواند به حداکثر سرعتی که برای IEEE 802.11be (نام رسمی استاندارد وای-فای ۷) تعیین شده، دست یابد.

وای‌-فای‌ ۷ با تعداد آنتن‌های یکسان نسبت به فناوری نسل قبل (وای فای ۶)، می‌تواند ۲.۴ برابر سریع‌تر باشد که این امر به دلیل پشتیبانی از کانال‌های ۳۲۰ مگاهرتز و فناوری مدولاسیون دامنه چهارگانه (QAM) 4K امکان پذیر شده است.

طبق گفته اتحادیه وای فای، فناوری جدید می‌تواند حداقل سرعت ۳۰ گیگابیت در ثانیه را ارائه دهد که می‌توان به راحتی آن را تا ۴۰ گیگابیت بر ثانیه نیز افزایش داد. برای مقایسه، فناوری وای فای ۶ از سرعت ۹.۶ گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند و نسل قبل آن یعنی وای فای ۵ از سرعت ۳.۵ گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می‌کرد.

فناوری Wi-Fi 7 همچنین با تمام طیف‌های موجود از جمله ۲.۴ گیگاهرتز، ۵ گیگاهرتز و ۶ گیگاهرتز سازگار خواهد بود و به خوبی می‌تواند برای مواردی مانند پخش ویدیو ۸K، واقعیت مجازی، بازی‌های ابری و کاربردهای عمومی رایانش ابری مورد استفاده قرار بگیرد.

کلاب هاوس سرانجام امکان گوش دادن به مکالمات را برای کاربران نسخه وب فراهم کرد
بیشتر بخوانیم

هرچند مدیاتک به عرضه محصولاتی با پشتیبانی از این فناوری در سال ۲۰۲۳ اشاره کرده است، اما این استاندارد هنوز در مرحله مشخصات پیش نویس قرار دارد و انتظار می‌رود تا در سال ۲۰۲۴ توسط موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) مورد تایید قرار بگیرد.

منبع دیجیاتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =