وزیر ارتباطات مدعی تماس‌های روزانه چند میلیونی از طریق پیام‌رسان‌های داخلی شد

وزیر ارتباطات مدعی تماس‌های روزانه چند میلیونی از طریق پیام‌رسان‌های داخلی شد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

وزیر ارتباطات اعلام کرد روزانه چند میلیون تماس صوتی و تصویری بر بستر پیام‌رسان‌های داخلی انجام می‌شود. زارع‌پور وضعیت این ارتباطات را «باکیفیت» توصیف کرده و گفته است روزبه‌روز بر این کیفیت نیز افزوده می‌شود.

پس از فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ، وزارت ارتباطات بر حمایت خود از پیام‌رسان‌های بومی افزوده است تا بتواند به آن‌ها برای جذب کاربر کمک کند.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت به امکان برقراری تماس صوتی و تصویری از طریق پلتفرم‌های بومی اشاره کرد و گفت:

«ارتباط صوتی و تصویری در پیام‌رسان‌های کشور برقرار است. روزانه چند میلیون تماس صوتی و تصویری از طریق پیام‌رسان‌ها با کیفیت انجام می‌شود و روزبه‌روز هم به کیفیتشان اضافه می‌کنند.»

به گفته وی، تمام زیرساخت‌های وزارت ارتباطات پای کار پیام‌رسان‌ها آمده‌اند تا بتوانند خدمات باکیفیت را به مردم ارائه کنند: «الان همان‌طور که عرض کردم، ۴ الی ۵ پیام‌رسان قابلیت تماس را دارند. ایتا هم که پس از روبیکا بیشترین اقبال را داشته است، به‌زودی نسخه جدید خود را منتشر و تماس تصویری را اضافه می‌کند.»

گفتنی است وزیر ارتباطات رشد و استقبال از پیام‌رسان‌های داخلی را نتیجه حمایت‌های وزارتخانه تحت امر خود می‌داند. او چندی پیش دراین‌باره گفت:

«اینکه پیام‌رسان ایتا توانست از سه میلیون کاربر فعال در طی سه ماه اخیر به ۱۹ میلیون کاربر فعال برسد، نتیجه حمایت‌های ما بوده است و ان‌شاءالله این حمایت‌ها ادامه خواهند داشت. هرچقدر که پیام‌رسان‌های داخلی که به مردم خدمت می‌کنند و مردم میلیونی به آن‌ها اقبال کرده‌اند، به زیرساخت اعم از تجهیزات، پهنای باند و حمایت‌های مادی و معنوی نیاز داشته باشند، ما در خدمتشان هستیم و این مسیری است که آن را دنبال می‌کنیم.»

ناگفته نماند برخی از کارشناسان و فعالین این حوزه باور دارند فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ، بیشترین سهم مهمی در افزایش تعداد کاربران پیام‌رسان‌های بومی داشته‌اند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =