گوشی پوکو

پوکو یا ردمی، کدام یک برای بازی مناسب تر است؟

بازی کردن می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. در گذشته گیمرها فقط از کنسول‌های مختلف برای بازی استفاده می‌کردند. کنسول‌ها بسیار گران شدند  و البته برای استفاده از آن‌ها نیاز به برق، تلویزیون و … داشتید. بعد ارائه گوشی‌های باکیفیت و قدرتمند، به‌تدریج بسیاری از گیمرها به سمت گوشی‌های موبایل برای بازی تمایل پیدا کردند. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از گوشی‌های موبایل مخصوص گیم به بازار عرضه شود. برند شیائومی و پوکو که یکی از زیرمجموعه‌های شیائومی در ابتدا بود، به خاطر قیمت، جزو گزینه‌های مناسب برای بازی هستند؛ اما کدام یک را باید انتخاب کرد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سؤال خود را پیدا کنید.

پوکو برای بازی

اول از همه باید بدانید که پوکو در ابتدا یکی از زیرمجموعه‌های برند شیائومی بود؛ اما در حال حاضر به یک برند مستقل تبدیل شده است که سری‌های مختلفی دارد. در حال حاضر ۴ سری مختلف از پوکو به بازار عرضه شده است. سری c سری M سری X و سری F چهار سری این گوشی موبایل هستند. سری C و سری M جزو ارزان‌ترین گوشی‌های پوکو به حساب می‌آیند. پس منطقاً نباید انتظار عملکرد عالی از آن‌ها داشته باشید. به این ترتیب از لیست ما برای انتخاب گوشی‌های گیم خارج می‌شوند. گوشی‌های بعدی سری X و سری F هستند. این گوشی‌ها جزو بهترین‌های پوکو به حساب می‌آیند. سری X توانست فروش بسیار عالی را تجربه کند. برای مثال پوکو x3 یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های پوکو بود. این سری از گوشی‌های پوکو گزینه مناسبی برای بازی محسوب می‌شوند؛ اما اگر به‌دنبال بهترین امکانات از پوکو هستید، باید به سراغ گوشی‌های سری F بروید.

گوشی‌های سری F پوکو از نظر عملکرد به‌مراتب بهتر از سایر مدل‌های پوکو هستند. جدیدترین مدل‌های سری F همیشه از بهترین تکنولوژی روز دنیا پشتیبانی می‌کنند. این گوشی‌ها سخت‌افزارهای بسیار قدرتمندی دارند و برای بازی انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شوند. البته همان‌طور که انتظار دارید، گوشی‌های سری F قیمت بیشتری در مقایسه با سری‌های دیگر پوکو دارند.

ردمی شیائومی

ردمی شیائومی

همان‌طور که گفتیم، پوکو یک برند مستقل است که سری‌های مختلفی دارد؛ اما ردمی یکی از سری‌های برند شیائومی محسوب می‌شود که هر چند مدت یک بار، گوشی جدیدی را عرضه می‌کند. در حقیقت باید گفت که هدف شیائومی از ساخت و ارائه ردمی به بازار، رقابت قیمتی بود. قیمت محصولات ردمی از سایر محصولات شیائومی تا حد بسیاری کمتر است. در این گوشی‌ها معمولاً از بدنه پلاستیکی به جای بدنه شیشه‌ای استفاده می‌شود. تراشه اصلی و دوربین نیز عملکرد ضعیف‌تری در مقایسه با سری‌های دیگر همانند سری MI از خود نشان می‌دهند. با این حال اگر به‌دنبال یک گوشی ارزان‌قیمت برای بازی هستید، می‌توانید جدیدترین سری از گوشی‌های ردمی را انتخاب کنید. گوشی‌های ردمی امکانات گران‌قیمت و لاکچری را ندارند. اگر جدیدترین گوشی سری ردمی را انتخاب کنید، قطعاً از کیفیت سخت‌افزاری آن لذت خواهید برد و در عین حال هزینه کمتری را برای آن در مقایسه با سری mi پرداخت می‌کنید. با این حال نباید انتظار اجرای بازی‌های سنگین با فریم ریت ۶۰ هرتز را روی گوشی‌های ردمی داشته باشید.

ردمی یا پوکو؟ کدام برای بازی بهتر است؟

ردمی یا پوکو برای بازی؟

حال با تمامی این مقایسه‌ها، در نهایت باید به این نتیجه‌گیری برسیم که کدام یک برای بازی بهتر هستند؟ اول از همه همان‌طور که اشاره کردیم، گوشی‌های موبایل پوکو دارای سری‌های مختلفی هستند. سری F را می‌توان بهترین گزینه برای بازی دانست. از طرفی ردمی جزو گوشی‌های اقتصادی شیائومی به حساب می‌آید و در مقایسه با مبلغی که می‌پردازید، عملکرد مناسبی دارد. قطعاً عملکرد سری F پوکو از ردمی بهتر است؛ اما برای آن باید هزینه بیشتری بپردازید. انتخاب سخت گیمرها بین گوشی‌های پوکو و شیائومی امروزه به یک بحث داغ بین کاربران شیائومی تبدیل شده است. در این مقاله‌ای دیگر از مجله مجید آنلاین نیز به این موضوع پرداخته شده است.

https://www.majidonline.com/article/انتخاب_سخت_گیمرها_بین_گوشی%E2%80%8Cهای_پوکو_و_شیائومی.html

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 5 =