پیشنهادی که باعث شد پولدار شوم!

من یک باغبان بودم و در یکی از روزهایی که مشغول آب دادن بودم مردی که روی نیمکت نشسته بود صدایم زد تا کنارش بنشینم، بعد از اندکی صحبت، متوجه شدم یک تاجر است و به من هم پیشنهاد تجارت را داد و گفت حتی میتوانی روی همین شیلنگ آبی که در دست داری تجارت کنی، در واقع این پیشنهاد زندگی من را دگرگون کرد.

شیلنگ

شیلنگ یک لوله توخالی انعطاف پذیر است که برای انتقال مایعات از یک مکان به مکان دیگر طراحی شده است. شکل یک شلنگ معمولاً دارای مقطع دایره ای استوانه ای است. از آنجا که شیلنگ ها کاربردهای متنوع خانگی و صنعتی دارند، برای دستیابی به مقاومت در برابر فشار بهتر، می توان شیلنگ ها را با الیاف یا یک سیم فولادی تقویت کرد. طراحی شیلنگ بر اساس ترکیبی از کاربرد و عملکرد است. عواملی که در طراحی شیلنگ تاثیرگذار است عبارتند از اندازه، درجه فشار، وزن، طول، شیلنگ مستقیم و سازگاری شیمیایی. جنس مواد به کار رفته در شیلنگ ها، بیشتر از نایلون، پلی اورتان، پلی اتیلن، پی وی سی و لاستیک های مصنوعی یا طبیعی، بر اساس محیط و درجه فشار مورد نیاز استفاده می شود.

شیلنگ آب

از شیلنگ آب ها می توان برای انتقال آب یا سایر مایعات و انتقال هوا یا گازهای دیگر استفاده کرد. به طور معمول از گیره ها، شاخه ها و نازل ها برای کنترل جریان مایعات استفاده می شود. از جمله کاربردهای شیلنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از شلنگ آب باغبانی برای آبیاری گیاهان و درختان در باغ یا انتقال آب به آب پاش به همین منظور استفاده می شود.

از یک شلنگ سخت برای آبیاری محصولات کشاورزی در آبیاری قطره ای استفاده می شود.

آتش نشانان برای انتقال آب به محل آتش سوزی از شلنگ آتش نشانی استفاده می کنند.

از شیلنگ های هوا در غواصی زیر آب برای حمل هوا از مخازن هوا استفاده می شود.

استفاده های صنعتی برای کار با ماشین آلات پنوماتیک و ابزارهای میز کار مانند درایورهای پیچ پنوماتیک، آسیاب، منگنه و …

در شیمی و پزشکی، از شلنگ سیلیکونی برای انتقال مواد شیمیایی مایع یا گازها استفاده می شود.

در صنعت روغن از شیلنگ فشار قوی برای جابجایی مایعات تحت فشار زیاد استفاده می شود.

شیلنگ آب باغبانی

شیلنگ آب باغبانی از پلیمر سیلیکون ۱۰۰% خالص ساخته شده است. این شلنگ‌ها معمولا به صورت شفاف، بدون بو و مزه هستند؛ هم چنین فاقد هرگونه مواد سمی است و قادر به تحمل دما در بازه ۱۰۰- تا ۲۵۰+ هستند. شلنگ نسوز سیلیکونی به طور گسترده ای در صنایع مدرن، صنایع نظامی و مایحتاج روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در سیستم های پنوماتیک معمولا از شلنگ پنوماتیک برای توزیع هوای فشرده به اجزای مختلف سیستم استفاده می شود. برای انتقال هوا از کمپرسور به یک سیستم پنوماتیک، باید ابعاد شلنگ، ماده ای که از آن ساخته شده و عملکرد آن را در نظر بگیرید. ابعاد یک شلنگ شامل طول کلی و قطر داخلی آن است. سیستم های پنوماتیک دارای اتصالات پنوماتیک است که مونتاژ سیستم را آسان تر می کنند.

شیلنگ آبنما فنردار که از جنس pvc تولید شده است، با قیمت ارزان و کیفیت بالا عرضه می‌شود. دیواره این شیلنگ با سیم فولادی گالوانیزه تقویت شده است که استحکام و فشار کاری شیلنگ شفاف را افزایش می‌دهد. شیلنگ فنردار یک شیلنگ انعطاف پذیر است و وزن سبک این شیلنگ ها، باعث شده است حمل و جابجایی آن راحت باشد. شفافیت شیلنگ آبنما امکان مشاهده انتقال مواد را به وجود آورده است تا از انتقال صحیح مواد و عدم بلوکه شدن آنها مطمئن شوید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =