پینگ بازی‌های محبوب تا یک‌چهارم کاهش پیدا خواهد کرد

پینگ بازی‌های محبوب تا یک‌چهارم کاهش پیدا خواهد کرد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

وزیر ارتباطات مدعی شد CDN صد و پنجاه بازی پرمخاطب به داخل کشور منتقل شده و زمان پینگ این بازی‌ها تا یک چهارم کاهش پیدا خواهد کرد. زارع‌پور این اقدام را در راستای وعده انتخاباتی رئیس جمهور به گیمرها عنوان کرد.

«عیسی زارع‌پور» در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به آمارهای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اظهار داشت بیش از ۳۰ میلیون گیمر در ایران وجود دارد که میانگین روزانه نود دقیقه بازی می‌کنند.

وی همچنین به گیمرهای ایرانی وعده داد تا پینگ برخی از بازی‌های محبوبشان کاهش پیدا خواهد کرد:

«بر اساس وعده ریاست جمهوری قصد داریم پینگ گیم‌ها کاهش پیدا کند.‌ با تلاش همکاران، CDN صد و پنجاه بازی پرمخاطب به داخل کشور منتقل شدند و زمان پینگ بازی‌ها تا یک چهارم کاهش پیدا خواهد کرد.»

به گفته وزیر ارتباطات سایتی در هفته آینده اعلام خواهد شد تا گیمرها در آن نرم افزارهایی دانلود کنند تا سرعت بازی‌ها برایشان بهتر شود. با اینکه اسامی این بازی‌ها هنوز اعلام نشده، اما بسیاری از بازی‌های محبوب گیمرها در سراسر دنیا یا در ایران فیلتر شده است یا کاربران ایرانی توسط سازندگان آنها مورد تحریم‌ قرار گرفته‌اند.

گفتنی است زارع‌پور اوایل شهریور ماه وعده داده بود تا پایان پاییز، CDN حدود ۲۰۰ بازی پرطرفدار به داخل کشور منتقل شود. حال پس از گذشت سه ماه بخشی از این وعده در حال اجرایی شدن است تا گیمرها تجربه بهتری داشته باشند. البته مشخص نیست با شرایط فعلی کشور، آیا گیمرها هنوز حال و هوایی هم برای بازی دارند یا خیر؟

همان طور که پیش‌تر ذکر شد حل مشکل گیمرها یکی از وعده‌هایی است که رئیسی در مناظره انتخاباتی سال گذشته مطرح کرد. او در مناظره انتخاباتی خرداد ۱۴۰۰ گفت: «می گویم مادر فضای مجازی عقب هستیم و کار بایسته نشده زیرساخت ها مشکل دارد. من از جوانان و بچه ها می پرسم شما در حال بازی و گیم هستید چقدر وسط بازی حالتون گرفته می شود.».

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هشت =