چطور زندگی من مملو از پول و ثروت شد

مهم ترین دلیلی که سبب شد تا زندگی من مملو از ثروت شده و آزادی مالی را تجربه نمایم این بود که شروع به فعالیت در حوزه گیاه آویشن نمودم و توانستم در مدت زمان کوتاه با سودی که از این مسیر به دست آوردم فردی موفق و ثروتمند شوم.

آویشن برگ باریک کوهی

اکثر مردم فکر میکنند فقط یک نوع آویشن در ایران وجود دارد و گاهی از انواع آن ندارد در واقع چند مدل آویشن در کشور وجود دارد که آویشن برگ پهن و آویشن برگ باریک کوهی معروف‌ ترین آنها هستند و کارایی بیشتری دارند.

آویشن برگ پهن و آویشن برگ باریک کوهی از نمونه های کوهی و ارگانیک هستند و مصارف درمانی زیادی دارند.

از آویشن برگ باریک کوهی برای درمان قارچ پا، درمان و کنترل فشار خون، درمان سرفه خشک ویروسی و… استفاده می شود.

آویشن برگ باریک کوهی نمونه ای از محصولات سردسیر کشور به خصوص شهر اصفهان می باشد.

این محصول برگ های باریکی دارد، با شکل بوته ای به ارتفاع ۲۰ سانتی متر هست و بهترین زمان برداشت آن برای مصرف درمانی، اواخر دوره ی گلدهی می باشد.

آویشن باغی عمده

خواص بی نظیر آویشن باغی عمده در جهت درمان بیماری های پوستی مانند اگزما، آکنه و عفونت های قارچی بسیار موثر است، علاوه بر آن روغن آویشن باغی هم بسیار پر خاصیت است.

استفاده از روغن آویشن باعث ‌تحریک پوست سر و گردش خون و انتقال مواد مغذی به ریشه سر و در نهایت جلوگیری از ریزش مو و تقویت ریشه مو می شود.

افراد مبتلا به فشار خون می توانند با حذف نمک و جایگزین کردن آویشن به جای آن باعث کنترل سطح فشار خون خود و از شدت گرفتن آن جلوگیری کنند.

آویشن باغی دارای ویتامین c می باشد که بسیار برای تقویت سیستم ایمنی موثر است علاوه بر آن سرشار از فیبر، مس و منگنز است که بسیار برای سلامتی انسان مفید هستند.

آویشن خشک کوهی

آویشن گیاهی متعلق به خانواده نعناع است و آویشن خشک کوهی دارای برگ های سبز رنگ خطی تا سرنیزه ای خشک است، طول برگ های این نوع از آویشن ۱۰ تا ۲۰ و عرض آن ۲ تا ۵ میلی متر می باشد.

در گذشته های بسیار دور از آن به عنوان طعم دهنده برای خوراکی ها یا به عنوان خوش بو کننده استفاده می شده است.

از مهم ترین مشخصات آویشن خشک کوهی می توان به طبع گرم و خشک آن اشاره نمود که در طی سنتی بسیار مورد توجه اطبا سنتی قرار دارد.

اویشن به علت مقادیر بالای تیمول که در آن موجود است دارای خواص ضد عفونی کنندگی است.

آویشن به علت وجود ماده ای به نام کارواکرول در آن دارای خاصیت ضد باکتریایی نیز می باشد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =