چه کسانی مجوز تزریق ژل و بوتاکس دارند؟

چه کسانی مجوز تزریق ژل و بوتاکس دارند؟

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل ازیگ پزشک

همزمان با افزایش محبوبیت تزریق ژل و بوتاکس، تعداد مراکز و افرادی که این کار را انجام می‌دهند، بیشتر می‌شود. همه ادعای بهترین بودن را دارند؛ اما کم نیستند کسانی که بدون داشتن مهارت موردنیاز، بوتاکس و ژل تزریق می‌کنند. مراجعه به چنین افرادی، به قیمت بروز عوارض جبران‌ناپذیری مانند فلج دائمی اعصاب صورت تمام می‌شود. بنابراین باید بدانید دقیقا چه کسانی مجوز تزریق ژل و بوتاکس را دارند و به این افراد مراجعه کنید. در این مطلب کاربردی می‌خوانید که بهترین اپراتورهای تزریق ژل و بوتاکس چه کسانی هستند. تا انتها همراه ما باشید.

تزریق ژل و بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

قبل از اینکه به این موضوع مهم بپردازیم که چه کسانی مجوز تزریق ژل و بوتاکس دارند، بهتر است آشنایی اولیه‌ای با فرایند تزریق این مواد داشته باشید. در نگاه اول ممکن است تزریق سم بوتولینوم روش ساده‌ای به نظر برسد؛ زیرا فقط چند تزریق است. اما تزریق بوتاکس در واقع هم یک هنر و هم علمی است که فقط یک متخصص باتجربه بعد از گذراندن دوره بوتاکس باید انجام دهد. ۴۳ ماهیچه در صورت شما وجود دارد و بسیار مهم است که فردی که تزریق بوتاکس را انجام می‌دهد، نقاط درست و مورد هدف برای تزریق را بشناسد. در این روش سوزن بسیار نازکی برای تزریق مقادیر کمی سم بوتولینوم به عضلات خاص استفاده می‌شود.

در واقع اپراتور حرفه‌ای باید دقیقا ماهیچه‌های خاصی را که باعث ایجاد چین و چروک می‌شوند، شناسایی و با تزریق بوتاکس، آن‌ها را ضعیف کند. فرایند تزریق معمولا کمتر از ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و تعداد تزریق‌ها به میزان چین و چروک و ناحیه موردهدف بستگی دارد. مثلا برای رفع چین و چروک‌های اطراف چشم (چروک‌های پنجه کلاغی) به دو تا سه تزریق و برای رفع چروک پیشانی ۵ یا بیشتر تزریق بوتاکس نیاز است.

عوارض تزریق بوتاکس و ژل در دراز مدت چیست؟

به طور کلی این دو روش، از کم عوارض‌ترین درمان‌ها برای جوان‌سازی پوست صورت هستند؛ اما در صورتی که بوتاکس و ژل توسط افراد آموزش ندیده تزریق شوند، عوارض بعضا غیرقابل جبرانی به همراه خواهد داشت. برخی افراد درد در محل تزریق بوتاکس کبودی، تهوع و سردرد، قرمزی و ادم و همچنین عفونت را تجربه می‌کنند. همچنین در صورتی که اپراتور تزریق بوتاکس و لیزر، مهارت کافی نداشته باشد، احتمال افتادگی پلک و ابرو، تورم بافت لنفاوی و بی‌احساس شدن چهره وجود دارد.

به همین ترتیب تزریق ژل توسط افراد نابلد نیز عوارض نسبتا شدیدی به دنبال دارد. عفونت، جوش زدن، خونریزی، تورم، سفت شدن و جابه‌جایی ژل از مهم‌ترین عوارض تزریق ژل با روش‌های غیراصولی و استاندارد است. به همین دلیل، مهم است که بدانید چه کسانی مجوز تزریق ژل و بوتاکس دارند و برای این تزریقات به آن‌ها مراجعه کنید.

چه کسانی مدرک تزریق ژل و بوتاکس دارند؟

به طور کلی همه افراد فارغ از مدرک و تحصیلات آکادمیک می‌توانند دوره‌های تزریق ژل و بوتاکس را بگذرانند. اما باید به چه کسی مراجعه کرد؟ و عبارت دیگر، بهترین اپراتورهای تزریق ژل و بوتاکس چه کسانی هستند؟

۱.      پزشک دارای مجوز تزریق ژل و بوتاکس

اولین گروه از افرادی که توصیه می‌کنیم نزد آن‌ها ژل و بوتاکس تزریق کنید، پزشک‌ها هستند. البته بهتر است پزشک موردنظرتان دوره‌های مربوطه را گذرانده باشد. بهترین کاندیدا در این زمینه جراحان پلاستیک و متخصصان پوست هستند؛ زیرا این گروه پزشکان آگاهی کاملی از آناتومی اعصاب و ماهیچه‌های صورت دارند و بنابراین با مراجعه به آن‌ها دیگر دغدغه‌ای بابت بروز عوارض احتمالی در اثر تزریق در جای نادرست نخواهید داشت.

۲.      دندان‌پزشک دارای مجوز تزریق ژل و بوتاکس

گروه دیگری که در زمینه تزریق ژل و بوتاکس به صورت موفق عمل می‌کنند، دندان‌پزشک‌ها هستند؛ زیرا همان طور که در بخش قبل نیز اشاره کردیم، مهم‌ترین عاملی که فرد را به بهترین اپراتور تزریق ژل و بوتاکس تبدیل می‌کند، دانش وی از آناتومی اعصاب و ماهیچه‌های صورت است. دندان‌پزشک‌ها، به ویژه کسانی که تخصص جراحی فک و صورت دارند، از جمله کسانی هستند که مجوز تزریق ژل و بوتاکس دارند.

۳.      پرستار متخصص دارای مدرک تزریق ژل و بوتاکس

سومین گروه از کسانی که در زمینه تزریق ژل و بوتاکس مهارت دارند، پرستاران متخصصی هستند که دوره‌های مربوطه را گذرانده‌اند. این افراد نیز در طول دوران تحصیل با مواردی مانند بهداشت و سلامت اعضای صورت و بدن آشنایی پیدا می‌کنند؛ بنابراین صرفا گذراندن یک دوره حرفه‌ای تزریق ژل و بوتاکس برای آن‌ها کافی است تا بتوانند بیزینس خود را راه‌اندازی و از این طریق کسب درآمد کنند.

در مراکزی که تزریق ژل و بوتاکس را آموزش می‌دهند، آموزش دستگاه‌های لاغری غیر تهاجمی نیز رایج است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر قصد ورود به این بازار کار فوق‌العاده را دارید، مجموعه‌ای از دوره‌های زیبایی را بگذرانید تا دیگر رقیبی در این زمینه نداشته باشید.

۴.      متخصص زیبایی ماهر در تزریق ژل و بوتاکس

با توجه به اینکه سه گروه فوق، تحصیلات آکادمی نسبتا مرتبطی دارند، ممکن است برای تزریق ژل و بوتاکس هزینه بیشتری از شما دریافت کنند (البته این قضیه مطلق نیست و بسیاری از پزشکان، دندان‌پزشکان و پرستاران این روش‌های زیبایی را با دریافت هزینه‌ای به مراتب کمتر از مراکز مربوطه انجام می‌دهند). به همین دلیل، ممکن است ترجیح برخی افراد مراجعه به کسانی باشند که صرفا در زمینه روش‌های زیبایی مانند تزریق ژل و بوتاکس دوره دیده‌اند و به عبارتی متخصص زیبایی هستند.

دوره‌های آموزشی تزریق ژل و بوتاکس در آکادمی مای اسکین

در این مطلب خواندید که تزریق بوتاکس و ژل چگونه انجام می‌شود و در صورت عدم رعایت برخی نکات اصولی، چه عوارض بعضا جبران‌ناپذیری برجای می‌گذارد. همچنین گفتیم چه کسانی مجوز تزریق ژل و بوتاکس دارند. به طور کلی برای تزریق این مواد، باید به کسانی مراجعه کنید که دوره‌های آموزشی مربوطه را در مراکز معتبری مانند آکادمی مای اسکین گذرانده باشند.

شما می‌توانید جامع‌ترین دوره‌های زیبایی و درمانی را در آکادمی مای اسکین بگذرانید و به یک متخصص زیبایی ماهر در این زمینه تبدیل شوید. بعد از گذراندن دوره‌های مربوطه، مدرک تزریق ژل و بوتاکس صادر می‌شود و بنابراین می‌توانید مرکز تخصصی پوست و مو خود را راه‌اندازی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این آکادمی به نشانی skinhairacademy.ir مراجعه کنید.

<سایت یک پزشک / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + شانزده =