چگونه چای  زندگی من را تغییر داد؟

بهترین روش برای پولدار شدن فعالیت بر روی محصول چای هست که می تواند زندگی شما را یک شبه تغییر بدهد و شما را تبدیل به یک فرد موفق و ثروتمند کند. من این حوزه را به شما معرفی می کنم.

چای ایرانی

چای ایرانی دومین نوشیدنی معروف و محبوب در سراسر دنیا است (پس از آب) گفته می‌شود که بین ۱۸ تا ۲۰ میلیون فنجان چای هر روز در این کره‌خاکی مصرف می‌شود. چای از تغییراتی که در مراحل مختلف روی برگ گیاه آن انجام می‌شود به‌وجود می‌آید. این نوشیدنی محرکی بسیار ملایم است که این خااصیت را به خاطر مقادیری کافئین دارا می‌باشد.مصرف چای سبز مانع از بروز سرطان‌های مختلف از جمله دستگاه گوارش، مثانه و پروستات می‌شود از مهم‌ترین مزایای چای سیاه برای سلامتی، می‌توان به ارزش غذایی، فواید ضد سرطانی، هضم گوارشی، اثرات مفید بر سلامت پوست، مو اشاره کرد.

چای کوهی

تحقیقات نشان داده است که مصرف چای کوهی سبز قدرت دفاعی بدن را در مقابل آنفولانزا به میزان زیادی بالا می‌برد گفته می‌شود که نوشیدن بیش از دو فنجان چای (کمرنگ) در روز خطر مرگ در اثر بیماری قلبی را تا ۴۴ درصد کاهش می‌دهد این نوشیدنی فشار خون را کنترل کرده و بیماری آرتریت روماتوئید را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. تفاوت چای سبز و چای سیاه در نحوه فرآوری آنهاست و گرنه، از لحاظ منشاء هر دو دقیقاً از گیاه چای به دست می‌آیند (نام علمی این گیاه، کامیا ساینِن سیس است).یکی از بخش های فرایند تولید چای اکسیداسیون است.با استفاده از اکسیداسیون، برگ چای اکسیژن جذب می‌کند و خشک می‌شود.اگر اکسیداسیون بسیار کم انجام شود، چای سبز می‌ماند و اگر اکسیداسیون کامل انجام شود، چای سیاه به دست خواهد آمد.اکسیداسیون، آنتی اکسیدان چای را کاهش می‌دهد و در عوض، میزان کافئین آن را افزایش می‌دهد.همچنین در چای سیاه در مقایسه با چای سبز، مواد افزودنی بیشتری وجود دارد.

چای زعفرانی

اگر که آب پرمصرف‌ترین نوشیدنی جهان است را کنار بگذاریم، چای زعفرانی سیاه دومین نوشیدنی پرمصرف جهان است که در کشورمان نیز، این نوشیدنی بسیار محبوب است. چای سیاه که از گیاه Camellia sinensis به دست می‌آید، اغلب با گیاهان دیگر می‌تواند ترکیب و مصرف شود، چای سیاه، طعم دلچسبی دارد و در مقایسه با دیگر چای‌ها، از کافئین بیشتری برخوردار است، هر چند کافئین چای سیاه نسبت به قهوه کمتر است. چای سیاه فواید مختلفی برای سلامتی دارد زیرا حاوی آنتی اکسیدان و ترکیباتی است که می‌تواند به کاهش التهاب در بدن کمک کند. چای سیاه، به عنوان یک نوشیدنی روزانه، سالم‌ترین چای است، چای سیاه، به خاطر خواص و ویژگی‌هایش شناخته شده که به ویژه برای برخی از اهداف سلامتی، مفید است.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شش =