کارمند سابق تسلا: با ایلان ماسک نمی‌توان بحث کرد

کارمند سابق تسلا: با ایلان ماسک نمی‌توان بحث کرد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

یکی از مدیران سابق تسلا در مصاحبه جدید خود درباره برخی رفتارهای ایلان ماسک، مدیرعامل میلیاردر این شرکت خودروسازی صحبت کرده است. به گفته او، ماسک درباره برنامه‌های کاری و تجاری نظر کارمندان را نمی‌پرسد و نمی‌توان با او بحث کرد چرا که نتیجه‌اش اخراج شدن از شرکت است. با این حال، از نظر این کارمند سابق، ماسک انسان خوب و منظم است.

«کارل مدلاک»، مدیر منطقه سابق تسلا که هم اکنون تعمیرگاه خودروهای برقی خود را در سیاتل، ویرجینیا اداره می‌کند، به عنوان یکی از مهمانان جدید پادکست The Iced Coffee Hour به‌طور مفصل درباره حضور خود در تسلا و تعاملاتش با ماسک صحبت کرده است.

او در صحبت‌های خود توضیح می‌دهد که ایلان ماسک عادت‌هایی مانند خوابیدن در محل کار به جای رفتن به خانه را داشته است. با این حال، به نظر می‌رسد نکته قابل توجه به انتقادپذیر نبودن مدیرعامل تسلا مربوط می‌شود. مدلاک در این رابطه توضیح می‌دهد:

«نمی‌توان با او بحث کرد. زمانی که ایلان در پایان جلسه می‌ایستد و می‌گوید: «این مسیری است که می‌خواهیم برویم»، شما نیز باید از روی صندلی خود بلند شوید و بهتر است همان مسیر را پیش بگیرید. چون او به حرف دیگران گوش نمی‌دهد و فقط شما را رها می‌کند.»

او در ادامه توضیح می‌دهد که ماسک در برخی موارد می‌تواند «رعب آور» باشد و «اگر توسط ایلان کنترل و نظارت شوید، احتمالا باید به فکر خروج از شرکت باشید، زیرا او فقط افراد مناسب را استخدام می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کارشان را انجام دهند. او باهوش است و می‌داند که چگونه افراد باهوش را استخدام کند».

ویژگی‌های قابل احترام ایلان ماسک

با این حال، مدلاک در بخشی از گفته‌های خود به نکات مثبت و قابل احترام ایلان ماسک نیز اشاره کرد. او با «بسیار منظم» خواندن ماسک گفت:

«در حقیقت او آدم خوبی است. فوق‌العاده باهوش است و از این نظر ترسناک به نظر می‌رسد، اما اگه به فرزندانش نگاه کنید، بچه‌هایش را دوست دارد، خانواده‌اش را دوست دارد، پدر خوبی است و راحت می‌توان با او صحبت کرد.»

به گفته مدلاک، ماسک در محل کار «به‌هیچ وجه اجتماعی» نیست و به‌ندرت با کارمندانش تماس می‌گیرد مگر موضوع مهمی وجود داشته باشد.

کارمند سابق تسلا اولین بار در سال ۲۰۰۹ و همزمان با رکود بزرگ به تسلا پیوست. در آن زمان، به او مزایای زیادی از جمله حقوق شش رقمی و ۴۰ هزار سهام اختیاری ارائه شده بود. او همچنین توضیح می‌دهد که در هنگام استخدام، ماسک با او صحبت کرده و از مدلاک، به عنوان یک مدیر منطقه، در مورد سابقه خدمات مشتری و سایر تجربیان دنیای واقعی سوالاتی کرده است.

اگر دوست داشتید می‌توانید این مطلب با دوستان‌تان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =