کسب و کار قهوه ثروتم را دوچندان کرد

کسب و کار قهوه ثروتم را دوچندان کرد

بعد از دوران سربازی که پشت سر گذاشتم به دنبال راه اندازی کسب و کاری بودم تا بتوانم روی پای خودم بایستم وزندگی مستقل خودم را داشته باشم، از همین رو وارد عرصه تولید و عرضه انواع قهوه شدم از این راه به ثروت دو چندانی دست یافتم.

قهوه

قهوه یک نوشیدنی است که از عصاره‌ی گیاه قهوه بدست می‌آید. عصاره‌ی گیاه قهوه، که ما آن را با نام «قهوه» می‌شناسیم براساس روش تهیه و ترکیب با سایر مواد غذایی از جمله شکر، شیر، خامه و بستنی به نام‌های مختلفی از جمله قهوه ترک، قهوه فرانسه، قهوه اسپرسو، کاپوچینو، لاته و موارد این چنینی نامگذاری می‌شود آنچه مطالعه کردید تعریفی خیلی ساده و ابتدایی از قهوه بود. در ادامه این مقاله با تاریخ قهوه آشنا می‌شوید و کل فرایند تبدیل گیاه قهوه به نوشیدنی‌های قهوه فرانسه، قهوه ترک، قهوه اسپرسو، کاپوچینو، لاته و موارد دیگر را برای شما شرح خواهیم داد. پس در اولین گام به سرغ گیاه قهوه می‌رویم.

قهوه اسپرسو

اگر شما از پودر قهوه روبوستا برای تهیه قهوه اسپرسو استفاده کنید قهوه شما تلخ‌تر و سنگین‌تر خواهد شد زیرا پودر قهوه روبوستا از پودر قهوه عربیکا تلخ‌تر و سنگین‌تر است.اگر دو فنجان هم حجم، قهوه فرانسه و قهوه اسپرسو را بخواهید از نظر میزان کافئین با هم مقایسه کنید قهوه اسپرسو دارای کافئین بیشتری نسبت به قهوه فرانسه است.حال اگر شما از قهوه روبوستا برای تهیه قهوه اسپرسو استفاده کرده باشید میزان کافئین قهوه اسپرسو بیشتر از قبل هم خواهد شد.قهوه اسپرسو را می‌توان به صورت دابل اسپرسو و سینگل اسپرسو (پرتا فیلتر تک گروپ و دو گروپ) تهیه کرد که تفاوت این دو، در میزان پودر قهوه استفاده شده است. پودر قهوه استفاده شده برای تهیه دابل اسپرسو، دو برابر از پودر قهوه مورد نیاز برای تهیه قهوه اسپرسو معمولی است.قهوه اسپرسو را عموما با شیر داغ و فوم شیر سرو استفاده می‌کنند که در این صورت نوشیدنی حاصل لته و یا کاپوچینو خواهد بود.برای آشنایی با دیگر سبک‌های تهیه قهوه از صفحات “قهوه ترک” و “قهوه فرانسه” بازدید نمایید

قهوه فوری

قهوه فوری  یکی از ساده‌ترین روش‌های تهیه قهوه است. قهوه فرانسه نوشیدنی رقیقی است که مانند چای در لیوان‌های بزرگ سرو می‌شود. قهوه فرانسه را می‌توان با استفاده از فرنچ پرس و دستگاه فرانسه ساز تهیه کرد.این قهوه طعم سبک‌تر و تلخی کمتری نسبت به قهوه اسپرسو، قهوه ترک و دیگر انواع قهوه‌ دارد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =