محل مخفی برگزاری آیین‌های باستانی «تمدن آند» در زیر یک معبد در کشور پرو کشف شد

کشف محل برگزاری آیین‌های رازآلود «تمدن آند» زیر معبد باستانی ۳۰۰۰ ساله + عکس

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

باستان‌شناسان مجموعه‌ای از گذرگاه‌ها و گالری‌های پنهان را در اعماق مجموعه معبد باستانی چاوین هانتر (Chavín de Huántar) از کشور پرو کشف کرده‌اند. آن‌ها باور دارند که مردمان باستانی تمدن‌های آند، مراسمات مذهبی که شامل داروهای روانگردان می‌شده را در این اتاق‌ها و دالان‌ها برگزار می‌کردند.

راهروهای مخفی این معبد باستانی، برای اولین بار در حدود ۳۰۰۰ سال پیش توسط انسان‌ها کاوش شده است. «جان ریک»، باستان شناس دانشگاه استنفورد و رهبر این پژوهش توضیح می‌دهد که برخی از این اتاق‌ها برای انزوای ادراکی و برخی دالان‌های بزرگ‌تر برای پرستش بت‌ها استفاده می‌شده است.

او با ارسال ایمیلی به وب‌سایت Live Science درباره این کشف بزرگ گفت:

«این‌ها گذرگاه‌ها، راهروها، اتاق‌ها، حجره‌ها و طاقچه‌های سنگی به اندازه کافی بزرگی هستند که بتوان در آن‌ها قدم گذاشت و با تیرهای سنگی پوشیده شده‌اند. راهرو‌ها نسبت به چیزی که می‌توانیم بگوییم، احتمالا کارکرد متفاوتی دارند، [اما] تمام آن‌ها به فعالیت‌های آیینی مربوط می‌شوند.»

ریک توضیح می‌دهد که گذرگاه‌های تازه کشف شده کاملا تونل نیستند، زیرا در زمین حفر نشده بوده‌اند. طبق توضیحات او، آن‌ها به صورت مرحله‌ای بین سال‌های ۱۲۰۰ قبل از میلاد تا ۲۰۰ پس از میلاد ساخته شده‌اند. گذرگاه‌ها تا ۱۰۰ متر طول دارند، اما بسیاری از آن‌ها پیچ خورده‌اند یا شامل چندین سطح مختلف می‌شوند.

به گفته ریک، در مجموع ۳۶ راهرو و گذرگاه مرتبط در طول ۱۵ سال حفاری Chavín de Huántar کشف شده است. شبکه اخیر چند سال پیش شناسایی شده و تا امسال مورد کاوش قرار نگرفته است.

معبد باستانی چاوین هانتر

طبق دانشنامه بریتانیکا، باستان شناسان عقیده دارند که چاوین هانتر یک مرکز مذهبی برای مردم مرموز تمدن چاوین بوده است که بین ۳۲۰۰ تا ۲۲۰۰ سال پیش در بخش شمالی و مرکزی پرو فعلی زندگی می‌کردند. این مجموعه در حدود ۴۳۰ کیلومتری شمال لیما (پایتخت کشور پرو)، در دره‌ای کوهستانی با ارتفاع بیش از ۳۰۰۰ متر قرار دارد.

جان ریک و تیم تحقیقاتی او همچنین اخیرا موفق شده بودند تا وارد یک اتاق مرموز در این معبد باستانی شوند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یازده =