کلاب هاوس سرانجام امکان گوش دادن به مکالمات را برای کاربران نسخه وب فراهم کرد

کلاب هاوس سرانجام امکان گوش دادن به مکالمات را برای کاربران نسخه وب فراهم کرد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

پلتفرم صوتی کلاب هاوس که در اوایل شیوع ویروس کرونا گزینه محبوب کاربران محسوب می‌شد، تاکنون توسط گوشی‌های iOS و اندروید در دسترس قرار داشت، اما اکنون خدمات خود را به نسخه وب نیز آورده است تا کاربران ویندوز نیز بتوانند به گفتگوهای صوتی آن گوش دهند.

کلاب هاوس در توییتر خود تایید کرد که در حال آزمایش یک گزینه اشتراک گذاری جدید است تا به کاربران اجازه دهد گفتگوهای زنده خود را نه تنها با سایر کاربران، بلکه با کاربران دیگر شبکه‌های اجتماعی و نسخه وب نیز به اشتراک بگذارند.

قابلیت جدید کلاب هاوس؛ امکان اشتراک گذاری گفتگو زنده

هنگامی که لینک گفتگوی و اتاق زنده خود را به اشتراک بگذارید، سایر کاربران می‌توانند از طریق مرورگر وب خود به آن دسترسی داشته باشند و نکته مهم دیگر اینکه نیازی به حساب کلاب هاوس وجود ندارد و تمام افراد می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند. با این حال، اکنون فقط می‌توان از این ویژگی برای گو دادن استفاده کرد و در مرورگر وب نمی‌توان به گفتگو دیگران ملحق شد و با آن‌ها صحبت کرد.

هرچند قطعا این ویژگی باعث محبوبیت بیشتر این پلتفرم می‌شود اما به نظر می‌رسد که کلاب هاوس کمی دیرتر آن را به پلتفرم خود اضافه کرده باشد، زیرا در چند وقت اخیر تقریبا جایگاه خود را در برابر رقبایی مانند Spaces توییتر از دست داده که هم اکنون در وب، اندروید و iOS قابل دسترس است.

به عنوان مقایسه، نسخه وب Spaces ماه‌ها پیش در دسترس قرار گرفت و این پلتفرم خیلی زودتر از کلاب هاوس به اندروید آمده بود. در حالی که کلاب هاوس همزمان با اوج محبوبیت خود به آمار ۸ میلیون دانلود دست پیدا کرده، تعداد دانلودها آن در آوریل ۲۰۲۱ به کمتر از ۱ میلیون کاهش یافته است. اکنون نیز طبق گفته این شرکت، در ماه دسامبر بیش از ۲.۶ میلیون کاربر آن را دانلود کرده‌اند.

در نهایت باید اشاره کرد که این ویژگی هم اکنون فقط به صورت آزمایشی در دسترس کاربران ایالات متحده قرار گرفته است و مشخص نیست چه زمانی برای سایر کاربران فعال خواهد شد.

منبع دیجیاتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =