کلم هایی که سبزی و طراوت را به زندگیم بخشیدند

از نظر من با داشتن درآمد کافی آرامش خاطر انسان تا حد قابل توجهی تضمین شده است و این امر لازمه یه شغل پردرآمد و مناسب می باشد که من با کسب و کار در زمینه انواع کلم توانستم این درآمد را کسب کنم.

کلم تزئینی

گیاه گل کلم تزئینی با نام انگلیسی Ornamental cauliflower و اصالتاً مربوط به مناطق اروپای جنوبی و شرقی و یک گیاه سالانه یا دوساله و با خصوصیات ظاهری و ارتفاع ۳۰ در ۴۵ سانتی متری است.

در رشد و خصوصیات ظاهری، به کلم های خوراکی شبیه است. در واقع همه کلم‌ها از یک خانواده هستند و تفاوت اصلی بین آن‌ها، دلیل کاشت آن‌ها می باشد، به مفهوم اینکه کلم‌های خوراکی به دلیل طعم خوب‌ و گل کلم زینتی جهت مقاصد تزئینی و زیبایی کاشته می شوند و به ندرت گلدهی دارند.

کلم زینتی طعم تلخی دارد و به همین علت مصرف خوراکی ندارد. برگ های آن با رنگبندی بنفش، قرمز، کرمی و سفید باعث شده بزرگ، زیاد و زیباتر از کلم های خوراکی دیده شوند.

گل کلم زینتی، متناسب با فصول سرد سال و با عمر دوسال است که معمولاً در فصل پائیز کاشته می‌شود.

دوساله به معنای این است که گیاه در سال اول زندگی، برگهای خود را درست کرده و گلهای خود را در سال بعدی آن به نمایش در می آورد و در سال دوم دانه‌های خود را پیش از مرگ و ازبین رفتن تولید می کند.

کلم پیچ

سبزیجات تازه و پر از ویتامین مانند کلم پیچ قرمز و سفید، کاهو، اسفناج و غیره اغلب دارای قیمتهای خیلی ناچیز هستند و هر کس با هر قدرت خریدی می تواند در تره بار این کالاها را خریداری کند تا بدن سالم تر و طول عمر بیشتری با مصرف این گیاهان داشته باشد.

کلم پیچ در بسته بندیهای خوبی قرار می گیرد و به روشهای مختلف حمل و نقلی مانند زمینی و با کامیونها و ماشین سنگین یا روش دریایی به کشتیها منتقل و به سایر کشورها صادر می گردد تا درآمد و سود بهتری نصیب کشاورزان کشور شود.

این گیاه کالری و فیبر زیادی دارد و همه ورزشکاران با آگاهی از این نکته مصرف خود از کلم پیچ را افزایش می دهند، از طرفی این محصول دشمن انواع سرطان است و خانواده باید تلاش کند تا کودکان را به خوردن کلم پیچ و دیگر گیاهان سودمند عادت دهند.

کلم قمری

کلم قمری برای رفع یبوست بسیار مناسب است و کافی است در طول هفته از آن استفاده نمایید و حرکت روده ی خود را بهبود بخشیده و بتوانید به عمل دفع سموم بدنتان کمک نمایید، اگر دچار کم خونی هستید و از خوردن قرصهای شیمیایی خسته شده اید بهتر است به خوراکیهای طبیعی روی آورید و از کلم قمری استفاده کنید چرا که کلم قمری دارای موادی مخصوص برای افزایش گلبولهای قرمز در بدن بوده و استفاده از آن برای رفع بیماری کم خونی و رفع آنمی خون بسیار مفید می باشد.

سلامت چشم خود را نیز می توانید با استفاده از این کلم پر خاصیت تضمین نمایید چرا که با موادی که در خود دارد از مبتلا شدن افراد به بیماری مروارید و سفیدی چشم جلوگیری کرده و به رفع مشکلات بینایی شما کمک به سزایی می کند.

وقتی دچار سرماخوردگی و آنفولانزا شده باشید می توانید با مصرف یک سوپ و یا یک آش ساده آن هم آش کلم قمری بتوانید بدنی سالم و به دور از عفونت داشته باشید.

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =