کولیس پایه دار مرا به صورت معجزه آسا به ثروت رساند

مشاغل های بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید از طریق آنها مشکلاتتان را  برطرف کنید من با راه اندازی کسب و کار در حوزه کولیس توانستم به صورت معجزه آسایی تمام بدهی هایم را صاف کنم و به سود برسم حال با هم به بررسی انواع کولیس می پردازیم.

کولیس پایه دار

مدلهای مختلف بین خط کش برای اندازه گیری وجود دارد که کولیس پایه دار عمق سنج پزشکی یکی از این نمونه ها خواهد بود. در صنعت پزشکی برای بدست آوردن اندازه دقیق مخصوص دندان یا قسمتهای متفاوت بسیار کولیس مناسب می‌باشد.

همچنین این نوع خط کش پیشرفته دارای انواع مختلف و گوناگون می‌باشد. جنس این محصول بر اساس فولاد ساخته خواهد شد تا اینکه در زمان استفاده دچار مشکل نشود.

کولیس دارای دو فک داخلی خواهد بود که هر کدام از آن لبه پایینی و لبه بالایی محصول اندازه گیری خواهد شد تا اندازه دقیق دستتان می‌آید. بنابراین در مواقع اندازه گیری محصولات کوچک که دقیق باشد حتما از کولیس استفاده کنید تا اینکه کم یا زیاد نشود نسبت اندازه که مورد نیاز شما می‌باشد.

مدل و رنگ بندی زیادی شامل این نوع از کولیس خواهد بود که همین موضوع باعث شده است تا این محصول نسبت به بقیه هم خانواده خود متمایز باشد.

کولیس دیجیتال

در این باره باید بگوئیم کولیس دیجیتال ساده به دلیل داشتن دهانه ثابت از آن برای اندازه گیری قطرهای داخلی و خارجی نیز استفاده می شود و دقت آن حدود ۰.۰۲ میلی متر تا نهایت ۳۰ سانت اندازه می باشد. لازم به ذکر است بدنه کولیس های دیجیتال از استیل ضد زنگ ساخته شده است و که در کنار نمایشگر آن شامل ۳ کلید می باشد یک کلید برای تبدیل میلی متر به اینچ یا بلعکس، یک کلید برای صفر کردن و کلید بعدی برای روش و خاموش کردن آن استفاده می شود. امروزه کولیس در بسیاری از پروژه های فنی و مهندسی، ساختمانی و حتی بازسازی ساختمانهای مسکونی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد با جرات می توان گفت که کولیس یکی از ابزارهای فوق العاده دقیق برای اندازه گیری بسیار از اجسام به کار گرفته می شود که برندهای مطرحی نیز اقدام به ساخت آن کرده اند.

کولیس ساعتی

به دلیل این که این ابزار مخصوص اندازه گیری عدد حاصل از اندازه گیری را روی صفحه ای شبیه ساعت نشان می دهد به آن کولیس ساعتی می گویند که اکنون به شما می گوییم که کدام یک از کولیس ساعتی یا دیجیتال بهتر می باشد.

کولیسهای ساعتی که به آن عقربه ای نیز گفته می شود، کولیسهایی آنالوگ می باشند که در ساخت این ابزار از خط کش و استوانه استفاده نمی کنند و تنها ساعت و عقربه برای خواندن عدد موجود است که دقت انداز ه گیری آن بین یک هزارم تا دو دهم میلی متر می باشد. اما کار کردن با کولیسهای دیجیتال به دلیل داشتن حسگر اندازه گیری و صفحه نمایش، بسیار آسان تر می باشد و علاوه بر این که احتمال خطای آن بسیار کم است، از دقت بالای بر حسب اینچ و متر برخوردار می باشد که در کولیسهای دیجیتالی مختلف حتی می توانید معیارهای متفاوت اندازه گیری را ببینید.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =