گریپ فروت ممکن است فشار خون را کاهش دهد

گریپ فروت ممکن است فشار خون را کاهش دهد

اگر فشار خون بالا دارید این میوه ممکن است مفید باشد. تاثیر گریپ فروت بر فشار خون ممکن است به دلیل سطح مناسب پتاسیم آن باشد. این مهم است زیرا پتاسیم به خنثی کردن اثرات منفی سدیم کمک می کند و دیواره رگ های خونی را شل می کند. لیست قیمت گریپ فروت در تره بار روز به روز گران تر می شود اما به دلیل خواص مهمی که دارد نباید نادیده گرفته بشود.

برای ۱۱۶ میلیون آمریکایی مبتلا به فشار خون بالا که به عنوان فشار خون بالا نیز شناخته می شود، کاهش فشار خون می تواند کاهش خوبی باشد. از این گذشته، یک مطالعه نشان داد که با کاهش ۱۰ میلی متری جیوه در فشار خون سیستولیک، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، بیماری قلبی، سکته و نارسایی قلبی کاهش می یابد.

اما اگر در حال حاضر از داروهای کاهش دهنده فشار خون استفاده می کنید، گریپ فروت نخورید. برخی از آنها مانند Procardia XL و Adalat CC (نیفدیپین) در ترکیب با گریپ فروت می توانند خطرناک باشند. در یک یادداشت مرتبط، اگر از داروهای کاهش دهنده کلسترول – از جمله Zocor (سیمواستاتین) یا لیپیتور (آتورواستاتین) استفاده می کنید – به دلیل تداخل با چنین داروها، گریپ فروت را برای تأثیر بیشتر اضافه نکنید.

گریپ فروت موجب کاهش قند خون می شود

گریپ فروت همچنین دارای شاخص گلیسمی (GI) پایین تری است، به این معنی که قند خون را به سرعت یا به اندازه غذاهای با GI بالا افزایش نمی دهد. اگر لیست قیمت میوه و تره بار امروز اصفهان را نگاهی بی اندازید خواهید دید این میوه با توجه به قیمت گرانی که دارد اما به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

با این حال، واکنش قند خون شما به غذا می‌تواند به طور گسترده‌ای متفاوت باشد، بسته به ترکیب وعده‌های غذایی شما – چقدر می‌خورید و چه می‌خورید. به عنوان مثال، غذاهای حاوی کربوهیدرات مانند گریپ فروت با پروتئین و چربی می توانند به کاهش افزایش قند خون کمک کنند.

اگر دیابت نوع ۲ دارید و گریپ فروت می خورید، می توانید با آزمایش قند خون قبل و دو ساعت بعد از خوردن گریپ فروت، واکنش بدن خود به گریپ فروت را ارزیابی کنید. اهداف قند خون خود را بعد از غذا با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در میان بگذارید.

ممکن است بهبود زخم را تسریع کند

ویتامین C به ساخت کلاژن کمک می کند، پروتئینی که برای کمک به بهبود زخم ها لازم است. این ویتامین همچنین تولید سریع فیبروبلاست های پوستی (سلول هایی که به ترمیم پوست پس از آسیب کمک می کنند) را افزایش می دهد. برخی افراد گریپ فروت را خشک می کنند تا در مواقع نیاز آن را مصرف کنند، جالب است بدانید در لیست قیمت میوه خشک ۱۴۰۱ نام گریپ فروت وجود ندارد و شما در خانه باید اقدام به درست کردن این محصول کنید.

همیشه قبل از افزودن ویتامین ها، مواد معدنی یا هر مکمل گیاهی به رژیم روزانه خود از یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی بپرسید، به خصوص اگر قرار است جراحی کنید. در این مورد، با توجه به توانایی آنها در تأثیر بر متابولیسم برخی داروها، این موضوع در مورد گریپ فروت نیز صدق می کند.

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =