گوگل از سال گذشته بیشترین سرمایه‌گذاری روی بلاکچین را داشته

گوگل از سال گذشته بیشترین سرمایه‌گذاری روی بلاکچین را داشته

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

گزارش منتشر شده از سوی BlockData با بررسی ۱۰۰ شرکت برتر جهان از نظر دارایی تحت مدیریت یا (AUM)، از سپتامبر سال گذشته ماه ژوئن، سامسونگ با ۱۳ پروژه سرمایه‌گذاری فعال‌ترین شرکت و آلفابت (شرکت مادر گوگل) با بیش از ۱.۵ میلیارد دلار از نظر میزان سرمایه‌گذاری در بلاک چین صدرنشین بوده است.

شرکت تحقیقات حوزه کریپتو Blockdata، در پست جدید وبلاگ خود، روی این موضوع تمرکز کرده که کدام شرکت‌ها از سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ فعال‌ترین سرمایه‌گذاران بازار بلاک‌چین بوده‌اند. طبق لیست ارائه شده زیر، شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری مانند تنسنت، مایکروسافت، پی‌پال، سامسونگ و آلفابت (شرکت مادر گوگل) سرمایه‌های کلانی را به این دسته از شرکت‌ها اختصاص داده‌اند.

فعال‌ترین سرمایه‌گذاران در شرکت‌های بلاکچین

به‌طور کلی، جزئیات مربوط به پنج شرکت فعالی که بیشترین سرمایه‌گذاری را در این دوره روی شرکت‌های بلاکچین داشته‌اند، به شرح زیر است:

  • آلفابت: ۱۵۰۶ میلیون دلار در ۴ دوره
  • بلک‌راک: ۱۱۷۱ میلیون دلار در ۳ دوره
  • مورگان استنلی: ۱۱۰ میلیون دلار در ۲ دور
  • سامسونگ: ۹۷۹ میلیون دلار در ۱۳ دور
  • گلدمن ساکس: ۶۹۸ میلیون دلار در ۵ دور

همچنین در بخش دیگری از لیست شرکت‌هایی که روی آن‌ها سرمایه‌گذاری شده مشخص شده‌اند. به عنوان مثال آلفابت روی شرکت‌هایی از جمله Fireblocks و Dapper Lap سرمایه‌گذاری خود را انجام داده است.

سامسونگ و آلفابت؛ دو بازیگر اصلی بلاک‌چین

سوندار پیچای، رئیس گوگل، در اوایل سال جاری به سرمایه‌گذاران گفته بود که آن‌ها «بدون شک به دنبال بلاکچین هستند، زیرا این فناوری بسیار جالب و قدرتمند است و کاربردهای زیادی دارد.»

رئیس گوگل همچنین ادعا کرده بود که آن‌ها قصد دارند به کسب‌و‌کارهای مبتنی بر بلاکچین اجازه استفاده از محاسبات ابری را بدهند و می‌خواهند NFT و سیستم‌های پرداخت کریپتو را به پلتفرم‌های مختلف خود اضافه کنند. با این حال، تاکنون هیچ پروژه عمومی بلاکچینی از سوی غول موتور جستجو ارائه نشده است.

هرچند سامسونگ از نظر میزان مشارکت در رتبه چهارم فهرست قرار گرفته، اما از نظر تعداد سرمایه‌گذاری‌های انجام شده (۱۳ دور)، پیشتاز است. کره‌ای‌ها در مجموع ۹۷۹.۲۶ میلیون دلار روی پلتفرم‌هایی مانند Dank Bank سرمایه‌گذاری کرده‌اند که کاربران با استفاده از آن می‌توانند از «میم‌ها و دیگر لحظات نمادین تاریخ اینترنت» کسب درآمد کنند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =