گوگل دیتا استودیو

گوگل دیتا استودیو، غول گزارش گیری گوگل

گوگل دیتا استودیو، غول گزارش گیری گوگل

گزارش گیری از آمار فرآیند های طی شده هیچ وقت کار ساده ای نیست و بدون گزارش روند اجرای فرآیند، انجام اون کار برای کارفرما بی معنی میشه! اکثر مارکترها و حوزه دیجیتال و غیر دیجیتال با صفحات اکسل برای نوشتن گزارش ها درگیرند و گاهی فرآیند تهیه گزارش انقدر زمان بر میشه که درک واقعی رو از بین می بره.

وقتی این اتفاق می افته، ما با صرف وقت بیشتر برای “انجام کار” و زمان کمتری برای “تجزیه و تحلیل”، به مشتری یا کارفرمای خودمون آسیب می زنیم. اگر شما هم با این مشکلات دست و پنجه نرم کردید، راه بهتر استفاده از ابزار قدرتمند گوگل به نام Google Data Studio است.

گوگل دیتا استودیو چیست؟

این ابزار در اواسط سال ۲۰۱۶ معرفی شد. گوگل دیتا استودیو ابزاری رایگان برای مجسم کردن داده ها است.

دیتا استودیو همه منابع داده شما را در یک تجربه گزارشگری همگام سازی می کند.

این ابزار به کاربرها قدرت ساخت داشبوردهای آموزنده و تصویری میده که تفسیر، به اشتراک گذاری و شخصی سازی داده ها را آسان می کند.

گوگل دیتا استودیو از سال ۲۰۱۸ از نسخه بتا خارج شد و از اون به بعد همه کاربرها می تونن از قابلیت های این ابزار استفاده کنند.

مزایای استفاده از گوگل دیتا استودیو

استفاده از گوگل دیتا استودیو بسته به کاربری شما مزیت های منحصر به فرد خودش رو داره. اما به طور کلی از مهم ترین مزایای عمومی این ابزار میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده رایگان
  • به (تقریبا) هر منبع داده ای می تونید وصل بشید. (به تمام ابزارهای سنجش داده گوگل ، Bing ، Facebook ، LinkedIn و بسیاری ابزارهای دیگه)
  • برای اتصال خارج از گوگل به دیتا استودیو، تایید شخص ثالث مورد نیاز هست که برای حفظ داده ها خیلی مفیده.
  • کاملاً انعطاف پذیر و قابل تنظیم است، یعنی امکان تغییر گزارش برای نیازهای هر مشتری.
  • یکپارچه سازی داده ها در زمان واقعی
  • هر ماه در زمان تهیه گزارش وقت زیادی برای شما ذخیره می کند. به این معنی که می توانید بر تجزیه و تحلیل داده ها تمرکز بیشتری داشته باشید.

متقاعد شدید که از Google Data Studio برای گزارش گیری استفاده کنید؟

من اولین بار با این ابزار در سئولب برای گرفتن گزارش از پارامترهای core web vital آشنا شدم. حالا که شما هم با این ابزار آشنا شدین در پست بعدی باهم وارد فضای دیتا استودیو میشیم و می بینیم که چطور این ابزار جادویی داده های ما رو برامون مرتب می کنه!

مجله اینترنتی توزلو

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =