گک آیون وی به زمان سوخت گیری خودروهای بنزینی رسید

گک آیون وی به زمان سوخت گیری خودروهای بنزینی رسید

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

فناوری خودروهای برقی در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، اما بسیاری از مشتریان هنوز به دو دلیل عمده تمایل کمی برای استفاده از مدل‌های برقی دارند: محدوده پیمایش و زمان شارژ. به نظر می‌رسد خودرو چینی گک آیون وی برخی از این مشکلات را کمرنگ کرده است.

بهبودهای زیادی در زمینه مورد اول صورت گرفته است .از جمله لوسید ایر با محدوده پیمایش ۵۲۰ مایل- مورد دوم هنوز منتظر یک پیشرفت بزرگ است. افراد زیادی مایل نیستند ۲۰ تا ۶۰ دقیقه منتظر رسیدن شارژ خودروهای برقی خود به ۸۰% بمانند. در حالی که سوخت‌ گیری خودروهای احتراق داخلی نهایتاً ۵ دقیقه طول می‌کشد.

رساندن شارژ یک خودروی برقی به ۸۰% در عرض ۵ دقیقه دستاورد بزرگی است که مهم‌ترین مزیت خودروهای احتراقی را از بین می‌برد. اولین شرکتی که به این دستاورد بزرگ دست پیدا کند برتری زیادی در رقابت بین خودروهای برقی کسب خواهد کرد.

باتری‌های جدید گک آیون وی

شرکت چینی گک به تازگی فناوری شارژ سریعی را توسعه داده است. این فناوری به ادعای این شرکت می‌تواند در عرض ۸ دقیقه شارژ شاسی بلند کامپکت گک آیون وی را از ۰ به ۸۰% برساند.

گک دو سلول باتری کیسه‌ای سازگار با شارژ فوق سریع به نام ۳C و ۶C دارد. اولی از جریان ۵۲۲ آمپر، ولتاژ ۴۱۴.۴ ولت و نرخ شارژ ۴۸۰ کیلووات پشتیبانی می‌کند، در نتیجه زمان شارژ ۰ تا ۸۰% آن ۱۵ دقیقه و ۳۰ تا ۸۰% آن ۱۰ دقیقه است.

دومیکه هنوز در دست توسعه قرار دارد و تا چند ماه آینده عرضه خواهد شد. این باتری از جریان ۵۵۸ آمپر و ولتاژ ۷۶۹.۶ ولت پشتیبانی می‌کند و هنوز نرخ شارژ آن اعلام نشده است. زمان شارژ باتری ۶C فوق‌العاده است: ۰ تا ۸۰% در ۸ دقیقه و ۳۰ تا ۸۰% در ۵ دقیقه.

گک اعلام کرده است که این فناوری شارژ فوق سریع آسیبی به باتری نمی‌رساند، و برای اثبات ادعای خود باتری‌ها را تا ۱ میلیون کیلومتر و بیش از ۱۶۰۰ چرخه شارژ فوق سریع گارانتی می‌کند. این خودروساز اعلام کرده که ظرفیت باتری‌ها گک آیون وی پس از آن فقط ۵% کاهش خواهد یافت که در صورت درست بودن فوق‌العاده است.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =