یورو انکپ و تمجید از ایمنی تسلا مدل Y و محصولات گریت وال در تست تصادف

یورو انکپ و تمجید از ایمنی تسلا مدل Y و محصولات گریت وال در تست تصادف

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

یورو انکپ نتایج مربوط به تست تصادف شماری از خودروهای جدید را منتشر کرد. تسلا مدل Y یکی از مدل‌هایی است که این موسسه ارزیابی کرده است. نسخه تولید آلمان از این کراس‌اوور الکتریکی با درخشش در تمامی تست‌های یوروانکپ ۵ ستاره ایمنی از آن دریافت کرده است. امتیاز این خودرو در بخش محافظت از سرنشینان بزرگسال ۹۷ درصد و در بخش سیستم‌های کمکی ایمنی برابر با ۹۷ درصد است.

تسلا مدل Y در آیتم‌های حفظ خودرو در بین خطوط و سیستم پایش وضعیت راننده امتیاز کامل را از آن خود کرده؛ این کراس‌اوور محبوب در بخش پیشگیری از برخورد با سایر خودروها، دوچرخه‌سواران و عابرین پیاده نیز امتیازهای بسیار خوبی کسب کرده است.

اما به جز تسلا مدل Y، یورو انکپ به سراغ چند خودروی چینی نیز رفته که اورا Funky Cat و WEY Coffee 1 از گروه خودروسازی گریت وال دو مدل از آنها هستند. این دو خودرو نیز با عملکرد قابل قبول موفق به کسب امتیاز کامل از یورو انکپ شده‌اند.

نتایج تست تصادف یورو انکپ برای اورا Funky Cat و WEY Coffee 01

امتیازهای اورا Funky Cat در تست‌ها عبارتند از:

  • تست حفاظت از سرنشین بزرگسال ۹۲ درصد
  • تست حفاظت از سرنشین خردسال ۸۳ درصد
  • تست حفاظت از استفاده‌کنندگان آسیب‌پذیر معابر عمومی پیاده ۷۴ درصد
  • تست تجهیزات کمکی ایمنی ۹۳ درصد

امتیازهای WEY Coffee 01 نیز عبارتند از:

  • تست حفاظت از سرنشین بزرگسال ۹۱ درصد
  • تست حفاظت از سرنشین خردسال ۸۷ درصد
  • تست حفاظت از استفاده‌کنندگان آسیب‌پذیر معابر عمومی ۷۹ درصد
  • تست تجهیزات کمکی ۹۴ درصد

میشل ون راتینگن دبیر کل یورو انکپ ضمن تمجید از عمکرد محصولات گریت وال، معتقد است این شرکت استانداردهای جدیدی را برای خودروهای چینی تعریف می‌کند. بد نیست بدانید پیش از این دیگر برندهای چینی مثل NIO، لینک اند کو و MG نیز یورو انکپ را به تحسین خود وادار کرده‌اند. آقای ون راتینگن عملکرد تسلا مدل Y را نیز کاملا قابل ستایش می‌داند.

علاوه‌بر اورا Funky Cat و WEY Coffee 1، مدل‌های دیگری مثل جنسیس GV60 و کیا نیرو هم توانسته‌اند پنج ستاره کامل را از یورو انکپ کسب کنند. اما در این بین هیوندای i20 در کسب پنج ستاره ناکام باقی مانده و با چهار ستاره به کار خود در تست‌های یورو انکپ پایان داده است. این امر در رابطه با هیوندای بایون نیز صادق است، چرا که این کراس‌اوور جدید هم نتوانسته بیشتر از ۴ ستاره کسب کند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + سه =