یک تحقیق بزرگ در آمریکا، بهترین سن برای ترک سیگار را برای جلوگیری از خطرات مرگ شناسایی کرده است

یک تحقیق بزرگ در آمریکا، بهترین سن برای ترک سیگار را برای جلوگیری از خطرات مرگ شناسایی کرده است

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل ازیگ پزشک

یک تحقیق بزرگ نشان می‌دهد که میزان مرگ و میر در افراد سیگاری که قبل از ۳۵ سالگی سیگار را ترک می‌کنند، در یک دوره زمانی معین مشابه با افرادی است که اصلاً سیگار نکشیده‌اند.

این تحقیق نشان داد افرادی که در سنین بالاتر سیگار را ترک کردند هنوز سود زیادی می‌برند، اما میزان مرگ و میر آن‌ها بیشتر از کسانی بود که قبل از رسیدن به ۳۵ سالگی سیگار را ترک کردند.

سیگاری‌های سابق که سیگار را بین سنین ۳۵ تا ۴۴ ترک می‌کردند، ۲۱ درصد بیشتر از افرادی که سیگار نمی‌کشیدند، به هر دلیلی می‌میرند و افرادی که در سنین ۴۵ تا ۵۴ سالگی سیگار را ترک کردند، ۴۷ درصد بیشتر از افرادی که هرگز سیگار نکشیدند، مرگ و میر ناشی ناشی از همه علت‌ها را داشتند

نویسندگان این تحقیق در گزارش جدیدی که دوشنبه (۲۴ اکتبر) در ژورنال JAMA منتشر شد، نوشت: «در  مردان و زنان از گروه‌های نژادی و قومی مختلف، سیگار کشیدن فعلی با به حداقل دو برابر میزان مرگ و میر ناشی از  علل مختلف نسبت به سیگار نکشیدن، منجر می‌شود.»

“ترک سیگار، به ویژه در سنین پایین‌تر، با کاهش قابل توجهی در مرگ و میر بیش از حد نسبی مرتبط با ادامه سیگار همراه بود. ”

جان پی پیرس، استاد بازنشسته در دپارتمان پزشکی خانواده و بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا، این سومین مطالعه بزرگی است که نشان می‌دهد سن ۳۵ سالگی ممکن است بهترین سن برای ترک باشد، به ویژه برای کسانی که سیگار را در سنین پایین شروع می‌کنند.

پیرس که در تحقیقات جدید شرکت نداشت، نوشت: مدت‌هاست که میدانستند هر چه سیگاری زودتر آن را ترک کند، بهتر است. با این حال، اکنون می‌توان با توجه به سنی که یک فرد سیگاری را ترک می‌کند، دقیق‌تر صحبت کرد.

مطالعه جدید از داده‌های نظرسنجی مصاحبه سلامت ملی ایالات متحده، یک نظرسنجی مبتنی بر پرسشنامه که برای نظارت بر سلامت جمعیت ایالات متحده استفاده می‌شود و از شاخص ملی مرگ، پایگاه داده‌ای از سوابق مرگ در این کشور، استفاده کرد.

این تجزیه و تحلیل شامل داده‌های نظرسنجی از بیش از ۵۵۰۰ هزار بزرگسال بود که بین ژانویه ۱۹۹۷ و دسامبر ۲۰۱۸ پرسشنامه‌ها را تکمیل کردند و در زمان استخدام بین ۲۵ تا ۸۴ سال سن داشتند.

این افراد شامل سیگاری‌های فعلی، سیگاری‌های سابق و به اصطلاح هرگز سیگاری نمی‌شوند، یعنی افرادی که کمتر از ۱۰۰ نخ سیگار در طول عمر خود مصرف کرده‌اند.

بر اساس شاخص ملی مرگ، نزدیک به ۷۵۰ هزار نفر از این افراد مورد مطالعه تا پایان سال ۲۰۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. در مقایسه با افرادی که هرگز سیگار نکشیده‌اند، در مجموع افراد سیگاری نرخ مرگ و میر ناشی از همه علل به طور قابل توجه و بالاتر و همچنین نرخ بالاتری از مرگ ناشی از سرطان و بیماری قلبی و بیماری ریوی، به طور خاص داشتند.

در ضمن کاهش شدت سیگار (سیگار در روز) باید یکی از اهداف برنامه‌های کنترل دخانیات باشد.

نویسندگان این مطالعه نوشتند که بسیار مهم است، در حالی که سیگار در حال حاضر با خطر بالاتر مرگ در همه گروه‌های نژادی و قومی مورد بررسی مرتبط است، ترک سیگار با خطرات معکوس قابل ملاحظه‌ای برای همه گروه‌ها مرتبط بود.

داشتن مهلت ۳۵ سالگی می‌تواند به طور بالقوه انگیزه‌ای برای جوانان سیگاری باشد که برای ترک سیگار تلاش می‌کنند.

بدون یک هدف نزدیک، برای افراد سیگاری وسوسه‌انگیز است که از تلاش برای ترک با تصوراتی مانن «من واقعاً نیازی به ترک همین الان ندارم » دست بکشند. این مطالعه… داده‌های مورد نیاز را برای تعیین یک هدف تقریبی انگیزشی برای ترک سیگار قبل از ۳۵ سالگی ارائه می‌دهد.

ترک سیگار در سنین بالاتر هنوز خطر مرگ را کاهش می‌دهد، نه به این میزان چشمگیر.

<سایت یک پزشک / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =