یک ساعت تمرین قدرتی در هفته خطر مرگ را تا 20 درصد کاهش می‌دهد

یک ساعت تمرین قدرتی در هفته خطر مرگ را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل ازیگ پزشک

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که تمرین‌های قدرتی بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در هفته می‌تواند به طور قابل توجهی خطر مرگ را کاهش دهد.

قوی و سالم نگه داشتن ماهیچه‌ها می‌تواند برای سلامتی ما مفید باشد. شاید برخی از ما فکر کنیم که تمرین‌های هوازی کافی هستند و زیاد اهمیت ندارد که عضلات آماده و برجسته داشته باشیم، اما الان مشخص شده که عضلات قوی برای سلامتی و طول عمر واقعا مفید هستند.

تحقیقات نشان می‌دهد که این تمرین‌های می‌توانند تراکم استخوان، انعطاف‌پذیری مفاصل و حفظ وزن مناسب را بهبود ببخشند. این تحقیقات همچنین ارتباط بین تمرینات قدرتی و کاهش خطر مرگ را کشف کرده.

این مطالعه توسط دانشمندان ژاپنی انجام شده و درواقع جمع‌بندی ۱۶ مطالعه دیگر است که در هر یک از آنها ۴ هزار تا حتی ۴۸۰ هزار نفر شرکت کرده بودند. همه آن‌ها بزرگسالان ۱۸ تا ۹۷ ساله و بدون مشکلات عمده سلامتی بودند و حداقل به مدت دو سال تحت نظر بودند.

تجزیه و تحلیل نشان داد که مستقل از ورزش‌های هوازی مانند دویدن یا دوچرخه سواری، فعالیت‌های تقویت عضلانی با کاهش ۱۰ تا ۱۷ درصدی خطر مرگ، چه به خاطر بیماری‌های قلبی عروقی یا سرطان یا دلایل متفرقه مرتبط است. بیشترین تاثیرات در افرادی مشاهده شد که ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در هفته تمرینات قدرتی عضلانی انجام می‌دادند.

فعلا مدرکی پیدا نشده که بیشتر از یک ساعت تمرین قدرتی در هفته، سودی از نظر کاهش قدرت مرگ داشته باشد، اما در عین حال تاثیرات سودمند دیگر آن را منکر نمی‌شود.

این نوع فعالیت‌ها می‌تواند شامل وزنه‌برداری، استفاده از باندهای کشی، دراز و نشست، اسکات و حتی باغبانی سنگین مانند حفاری و بیل زدن باشد.

نویسندگان می‌گویند که وقتی این شکل از ورزش با فعالیت هوازی ترکیب می‌شود، خطرات حتی بیشتر کاهش می‌یابد. به صورت دقیق به شکل زیر:

  • ۴۰ درصد برای مرگ و میر ناشی از همه علل
  • ۴۶ درصد برای بیماری‌های قلبی عروقی
  • ۲۸ درصد برای سرطان

نویسندگان خاطرنشان می‌کنند که در این تحقیق محدودیت‌هایی وجود داشته. با توجه به اینکه داده‌های موجود محدود است، مطالعات بیشتری – مانند مطالعاتی که بر جمعیتی متنوع‌تر تمرکز دارند – برای افزایش قطعیت شواهد مورد نیاز است.

این تحقیق در مجله British Journal of Sports Medicine منتشر شده است.

<سایت یک پزشک / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =