یک پسربچه هندی با گاز گرفتن مار کبرا، آن را کشت!

یک پسربچه هندی با گاز گرفتن مار کبرا، آن را کشت!

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

یک مار سمی که یک پسربچه را در هند نیش زده بود، توسط خود این پسربچه گاز گرفته شد. اما در نهایت نه این کودک، بلکه مار کبرا بود که جان خود را از دست داد، چرا که این حیوان به‌صورت غیرسمی پسر هندی را نیش زده بود.

به گزارش لایوساینس، در یک اتفاق غیرمنتظره، پسربچه‌ای ۸ ساله در هند مار کبرایی را که او را نیش زده بود، گاز گرفت و این اتفاق باعث مرگ این حیوان شد. نکته جالب اما این‌جاست که نیش مار در یک اتفاق تقریباً نادر فاقد زهر بود و آسیب حادی به این کودک وارد نکرد.

نام این پسر که در رسانه‌ها «دیپاک» اعلام شده، ظاهراً مشغول بازی در نزدیکی خانه‌اش در روستایی در منطقه جاشپور هند بود که با یک گونه ناشناخته از کبراهای سمی روبرو شد (کبرا به خانواده بزرگی از مارها گفته می‌شود که مشخصه ظاهری خاصی دارند). این مار به دور دست دیپاک پیچید و او را نیش زد.

دیپاک که در پی این نیش احساس درد شدیدی می‌کرد به رسانه‌های محلی گفته است که به‌دنبال این اتفاق سعی کرد با تکان‌دادن دست خود، مار را به زمین بیندازد، اما در انجام این کار ناموفق بود. در نتیجه، او دو بار محکم این حیوان را گاز گرفت.

نیش مار کبرا احتمالاً سمی نبوده است

خانواده دیپاک می‌گویند بلافاصله او را از ترس نیش سمی مار به بیمارستان بردند و پزشکان هم به او داروی مقابله با زهر دادند. البته کادر درمان می‌گویند اگرچه این مار احتمالاً سمی بوده ولی نیش آن به احتمال زیاد زهرآگین نبوده است.

نمی‌توان به‌طور دقیق گفت که نرخ نیش‌های غیرسمی در مارها چقدر است، چون قربانیان معمولاً نمی‌توانند تشخیص بدهند که چه نوع ماری آنها را نیش زده است. افزون بر این، نیش‌های غیرسمی هم می‌توانند موجب التهاب شوند و تشخیص صحیح در این باره را با مشکل مواجه کنند.

کارشناسان باور دارند که مارهای سمی به‌عنوان یک مکانیزم دفاعی در برابر موجودات بزرگی که قصد کشتن آنها را ندارند، از نیش‌های غیرسمی استفاده می‌کنند. تولید سم از نظر مصرف انرژی برای مارها هزینه سنگینی به‌همراه دارد. به همین خاطر، این موجودات معمولاً تا زمانی که مجبور نباشند، از سلاح کشنده خود استفاده نمی‌کنند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =